Opis stanowiska pracy

1-7-61173
Salary: 13000 - 16000 PLN

For one of our Client we are looking for:

Senior Payroll Coordinator with Russian

Responsibilities:
- Implements, maintains, and reviews payroll processing and accounting systems to ensure timely and accurate processing of payroll transactions
- Ensures compliance with applicable laws and payroll tax obligations
- Prepares and maintains accurate records and reports

Requirements:
- min. 6 years of experience in a similar position
- fluent English and Russian
- university degree in Accounting or Finance
- practical knowledge of Polish rules and tax regulations in payroll area

Benefits:
- working in international newly created company on Polish market
- benefit package
- possibility of creation new role in the company

Ostatnia aktualizacja:
10/05/2021
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa , Praca Biuro / Dokumentacja , Praca Administracja biurowa