Senior Accountant/Tax - Specialist International Law Firm

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna m.in za udział w procesie zamykania miesiąca i procesie zamykania roku finansowego oraz przygotowywanie kalkulacji i wszelkich rozliczeń podatkowych spółki.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest renomowana, międzynarodowa kancelaria prawna, która poszukuje osoby na stanowisko Senior Accountant & Tax Specialist. Klient swoją siedzibę ma zlokalizowaną w centrum Warszawy. Rola ta wiążę się z dalszym rozwojem zawodowym, a także współpracą z merytorycznym przełożonym. Nasz Klient zwraca uwagę na work life balance.

Opis stanowiska

  • Udział w procesie zamykania miesiąca i procesie zamykania roku finansowego
  • Przygotowywanie kalkulacji i wszelkich rozliczeń podatkowych spółki, w tym kalkulacja podatku CIT, przygotowywanie zeznań podatkowych, ewidencja VAT, dokumentacja podatkowa i inne z tym związane
  • Analiza przepisów podatkowych oraz dotyczących rachunkowości, współpraca z doradcami podatkowymi w zależności od potrzeb i zapewnienie zgodności ksiąg i rozliczeń spółki z wymogami ustaw podatkowych i ustawy o rachunkowości
  • Kontakty i korespondencja z urzędami skarbowymi
  • Przygotowywanie sprawozdań finansowych spółki i współpraca z audytorem
  • Prowadzenie dokumentacji dotyczącej podziału wyniku spółki oraz rozliczeń podatkowych wspólników we współpracy z doradcą podatkowym
  • Współpraca w zakresie zmian do umowy spółki (przystępowanie/rezygnacje wspólników), pełnomocnictwa, zgłoszenia
  • Opracowywanie i wdrażanie nowych procedur, procesów w obszarze podatków/księgowości, w zależności od potrzeb
  • Udział w procesie budżetowania (w późniejszym okresie)
  • Współpraca z innymi biurami w regionie CEE
  • Ścisła współpraca z dyrektorem finansowym
  • Zaangażowanie w projekty firmowe, w tym w regionie CEE
  • Autoryzacja kosztów/przelewów bankowych w ramach udzielonych uprawnień

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe
  • Kilkuletnie doświadczenie na podobnym stanowisku (najlepiej w firmie o podobnym profilu działalności lub w audycie albo biurze rachunkowym)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Znajomość przepisów podatkowych (VAT, CIT)
  • Znajomość zasad rachunkowości
  • Dobra znajomość MS Excel
  • Bardzo dobre umiejętności komunikacyjne
  • Umiejętności analityczne oraz umiejętność identyfikowania problemów i poszukiwania rozwiązań
  • Aktywne podejmowanie zadań
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Rzetelność i solidność
  • Umiejętność planowania i organizowania czasu pracy

Oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Pakiet benefitów pozapłacowych
  • Bonus roczny
  • Praca w systemie hybrydowym
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page