AP Accountant with German

Warszawa, mazowieckie

HRK S.A.

Opis stanowiska pracy

AP Accountant with GermanMiejsce pracy: Warszawa

Responsibilities:

  • Processing and reviewing invoices in accordance with company procedures
  • Verifying appropriate approvals of invoices, investigate, resolve accounts payable issues
  • Assisting in various month end closing related works
  • Handling vendor request by phone and email
  • Keeping organized environment in daily tasks
  • Follow established policies, procedures and methods to achieve metrics and targets

We expect:

  • Minimum one year experience in accounting  area
  • Bachelor’s degree preferably in Accounting or Finance
  • Fluent English and German
  • Analytical and problem solving skills

We offer:

  • Possibility to develop in an international company
  • Attractive office location
  • Attractive benefits package
  • Language classes

HRK jest jedną z największych firm doradczych z obszaru zarządzania kapitałem ludzkim.... Posiadamy oddziały w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu. Nasi konsultanci tworzą interdyscyplinarny zespół profesjonalistów.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
10/01/2020
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa