Accounting Manager - obszar produkcji

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Osoba która dołączy do zespołu księgowego będzie odpowiadała za trzy zespoły księgowe- w biurze jak i w dwóch fabrykach.

Informacje o kliencie

Dla Naszego Klienta, międzynarodowej firmy produkcyjne z branży FMCG, poszukujemy doświadczonej osoby na stanowisko Accounting Manager

Opis stanowiska

  • Zarządzanie Działami Księgowości w organizacji w dwóch zakładach produkcyjnych Spółki oraz biurze regionalnym
  • Definiowanie celów Działu Księgowości w tak sposób aby ich realizacja przebiegała zgodnie ze strategią Spółki, była uzasadniona biznesowo oraz przebiegała terminowo
  • Stały nadzór merytoryczny bieżących i operacyjnych działań z obszaru księgowości
  • Kontrolę poprawności prowadzenia ewidencji księgowej, w tym rozliczeń wewnątrzgrupowych, zgodnie z wymogami zakładowego planu kont i międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej,
  • Kreowanie i optymalizacja procesów księgowych we współpracy z pozostałymi Działami i zespołami w organizacji
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych oraz kontrola dokumentów księgowych
  • Czynny udział w analizie niestandardowych transakcji, umów, oraz zmian biznesowych pod kątem ich konsekwencji finansowo-księgowych i wpływu na istniejące w obszarze finansów
  • Zarządzanie płynnością finansową, rozliczanie płatności, współpraca z bankami
  • Koordynacja przygotowanie dokumentacji na potrzeby audytów i kontroli skarbowych
  • Przygotowywanie, sprawozdań finansowych, informacji finansowej, zestawień i raportów na potrzeby raportowania dla Zarządu oraz grupy
  • Przygotowywanie deklaracji podatkowych i nadzór nad prawidłowością procesów podatkowych i dokumentacją
  • Nadzór nad środkami trwałymi spółki, w tym rozliczenia oraz kwalifikacji prawidłowego ujęcia zgodnie z przepisami o rachunkowości
  • Odpowiedzialność za realizację zasad Polityki Rachunkowości oraz wdrażanie zmian
  • Rozwój pracowników zapewniający ciągle doskonalenie ich kompetencji
  • Odpowiedzialność za dokumentację cen transferowych

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe
  • Doświadczenie zawodowe minimum 4 lat na stanowisku Kierownika Działu księgowości lub Głównej/ego księgowej/ego/
  • Doświadczenie w firmie produkcyjne (warunek konieczny)
  • Mile widziana znajomość programu Exapt
  • Umiejętność pracy z zespole o rozproszonej strukturze
  • Gotowość do wyjazdów służbowych (ok 5 dni w miesiącu)
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego

Oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Umowę o pracę
  • Miłą atmosferę
  • Bogaty pakiet medyczny
  • Praca w dobrej lokalizacji
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page