Opis stanowiska pracy

1-7-63068

For one of our Clients currently we are looking for:

Accountant - IFRS 16

Responsibilities:
- Postings journal entries related to IFRS 16 in SAP system
- Manage and upload lease information
- Maintain a proper documentation of IFRS 16 processes
- Cooperation with other teams and departments regarding regulations and data

Requirements:
- min. 2 years of experience in GL
- fluent English
- Very have good knowledge of the IFRS regulations, especially IFRS 16
- knowledge of SAP system will be an asset

Benefits:
- Professional working environment with focus on training and development
- Competitive salary and benefits package
- Great working atmosphere

Ostatnia aktualizacja:
07/08/2021
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa , Praca Administracja biurowa , Praca Finanse