Z-ca Głównej Księgowej/Samodzielna Księgowa

HR SIGMA

Bielsko-Biała, śląskie

HR SIGMA

Od: HR SIGMA
Miejsce pracy: Bielsko-Biała

Zadania:

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa rachunkowego i podatkowego,
  • weryfikacja poprawności i klasyfikacji kosztów i przychodów oraz weryfikacja aktywów i pasywów poprzez kontrolę dokumentów oraz analizę zapisów i sald kont księgowych,
  • sporządzanie sprawozdań finansowych, raportów i deklaracji,
  • nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych VAT, CIT, PIT,
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych i ewidencją zdarzeń księgowych,
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (w szczególności US, ZUS, GUS, Bank),
  • analiza i bieżąca kontrola poprawności zapisów księgowych pod kątem prowadzonej działalności,
  • weryfikacja listy płac, monitorowanie zobowiązań i należności oraz nadzór nad windykacją,
  • odpowiednie przechowywanie i archiwizowanie dokumentów księgowych,
  • wykonywanie wszelkich innych zadań zleconych przez Zarząd Spółki.

Wymagania:

  • minimum 3-letnie doświadczenie na stanowisku samodzielnego księgowego,
  • wykształcenie wyższe ekonomiczne,
  • znajomość przepisów ustawy o rachunkowości oraz prawa podatkowego,
  • umiejętność sporządzania cash-flow,
  • bardzo wysoko rozwinięte zdolności analityczne, umiejętność samodzielnego podejmowania decyzji oraz pracy pod presją czasu,
  • wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne,
  • staranność, dokładność i terminowość,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • biegła znajomość MS Excel,
  • znajomość j. angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • znajomość praktyczna programu Symfonia (mile widziane),
  • doświadczenie w zakresie księgowości i podatków w firmie deweloperskiej lub w biurze rachunkowym (mile widziane).

Oferujemy:

  • ciekawą pracę w jednej z najdynamiczniej rozwijających się firm z sektora budownictwa biurowego,
  • duże i zróżnicowane możliwości rozwoju zawodowego,
  • konkurencyjne wynagrodzenie i niezbędne narzędzia pracy,
  • pakiet benefitów pracowniczych,
  • wsparcie ze strony pozostałych Współpracowników.

Osoby spełniające podane wymagania prosimy o przesłanie swojej aplikacji.

Więcej ogłoszeń na stronie www.hrsigma.pl

Klauzula RODO:

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
HR SIGMA