Tester Automatyczny

Devire

Warszawa, mazowieckie

Devire
Devire to międzynarodowa firma specjalizująca się w usługach rekrutacji, outsourcingu i employer brandingu.
Od ponad 30 lat reprezentujemy wiodących pracodawców na rynku europejskim, prowadząc kompleksowe projekty poszukiwań menedżerów i wyspecjalizowanej kadry, wdrażając najnowsze rozwiązania z obszaru usług IT oraz wspierając w budowaniu wizerunku pracodawcy z wyboru.

Nasze biura zlokalizowane są w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach oraz Monachium, Frankfurcie, Pradze i Hradec Kralove.

Lokalizacja: Warszawa

Dla jednego z naszych klientów, globalnej firmy informatycznej,  poszukujemy obecnie Testerów Automatycznych w ramach dołączenia do zwinnego zespołu wytwórczego odpowiedzialnego za rozwój aplikacji mobilnej i intenetowej.

Zakres obowiązków:

  • Współpraca i konsultacja rozwiązań technicznych z projektantami i programistami, analitykami
  • Projektowanie, tworzenie, przeprowadzanie i utrzymanie testów automatycznych oprogramowania oraz rozwijanie systemu zautomatyzowanych testów
  • Tworzenie narzędzi wspierających testowanie
  • Tworzenie i utrzymanie dokumentacji testowej
  • Wybór scenariuszy do testów regresji, przygotowywanie danych i skryptów testowych
  • Instalacja i konfiguracja narzędzi do automatyzacji testów
  • Weryfikacja jakości skryptów automatycznych i dokumentacji testowej dostarczonej przez dostawców zewnętrznych
  • Utrzymanie repozytorium dokumentacji testowej i artefaktów testowych
  • Monitoring i optymalizacja procesu automatyzacji testów
  • Samodzielne prowadzenie testów manualnych: integracyjnych, funkcjonalnych (w oparciu o wymagania i procesy biznesowe), akceptacyjnych

Wymagania:

  • Umiejętność czytania modeli UML/BPM,
  • Doświadczenie we współpracy z programistami i analitykami
  • Min. 3 letnie doświadczenie w obszarze testowania i automatyzacji testów
  • Znajomość narzędzi do tworzenia testów automatycznych (Cucumber, Selenium)
    • frameworka Selenium WebDriver
    • środowisk CI (np. Jenkins)
    • frameworka BDD JBehave
  • Umiejętność pisania testów automatycznych w podejściu BDD
  • Znajomość narzędzi do wersjonowania kodu (GIT)
  • Znajomość narzędzi wspomagających proces testowania (JIRA/SynapseRT)
  • Doświadczenie w przygotowywaniu przypadków i scenariuszy testowych oraz dokumentowaniu wyników
  • Umiejętność pracy w zespole, odpowiedzialność i kreatywność
  • Praktyczna znajomości SQL
  • Znajomość jednego z języków programowania C; C++; Java SE; C# w stopniu co najmniej podstawowym
  • Dobra znajomość języka angielskiego
Devire Devire Devire Devire