Starszy Specjalista ds. Relacji z Bankami

Alior Bank S.A.

Warszawa, mazowieckie

Nasze wymagania:

  • znasz trendy i kierunki rozwoju współpracy między bankami,
  • masz wiedzę o systemach rozliczeniowych, rozwiązaniach typu cash management oraz transakcjach zawieranych między banki na rynku finansowym,
  • poruszasz się po standardach umów ISDA, ICMA i nie są Ci obce regulacje z tego zakresu,

a także:

  • wiesz od strony praktycznej czym jest correspondent banking, negocjowanie umów z bankami i z czym wiąże się jeszcze zarządzanie relacjami z kontrahentami finansowymi banku,
  • masz 3 letnie doświadczenie zawodowe w tym tego zakresie,
  • chętnie pracujesz w zespole, potrafisz koordynować pracę innych oraz z dużą łatwością przychodzi Ci budowanie relacji z klientami wewnętrznymi i zewnętrznymi,
  • komunikujesz się w języku angielskim na poziomie umożliwiającym wykonywanie części pracy w tym języku

Twój zakres obowiązków:

  • uzgadnianie warunków cenowych i biznesowych dla obsługi rozliczeń na rynku krajowym i w obrocie z zagranicą,
  • zawieranie z bankami umów / porozumień dotyczących otwarcia lub zamknięcia rachunków Nostro / Loro,
  • procesowanie reklamacji i zapytań związanych z operacjami realizowanymi przez te rachunki – wychodzących z Banku i napływających od banków – korespondentów,
  • procesowanie kwestionariuszy typu KYC/AML wpływających od banków – korespondentów Nostro oraz pozyskiwanie od banków – klientów Loro dokumentów niezbędnych w procesie KYC/AML, a także okresowa ich weryfikacja
  • sporządzanie okresowych analiz warunków współpracy z bankami – korespondentami Nostro w zakresie obsługi rozliczeń w obrocie z zagranicą w celu kształtowania sieci korespondentów Banku,
  • procesowanie zapytań audytorów banków - klientów Loro wpływających do Banku,
  • uczestnictwo w spotkaniach z przedstawicielami korespondentów Nostro / klientów Loro.

To oferujemy:

  • umowę o pracę,
  • możliwość zdobycia doświadczenia w pracy w obszarze relacji z bankami,
  • możliwość uczestniczenia w interdyscyplinarnych projektach związanych z rozwojem Banku oraz wdrożeniem wymogów regulacyjnych w obszarze rynków finansowych, rozliczeń i zabezpieczeń transakcji,
  • elastyczne podejście do planowania czasu pracy,
  • bogaty pakiet socjalny (karta MultiSport, prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie, konkursy wewnętrzne, programy zniżkowe i lojalnościowe itp.),

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.