Opis stanowiska pracy

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

Komendant Wojewódzki Policji poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:

starszy inspektor do spraw Obsługi Systemów Informacji Przestrzennej w zakresie analizy kryminalnej i geograficznej w Wydziale Wywiadu Kryminalnego

80-819 Gdańsk ul. Okopowa 15

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • wykonywanie, koordynowanie i nadzór nad pracą i zagadnieniami w zakresie wykonywania czynności z wykorzystaniem Systemów Informacji Przestrzennej GIS wspomagających analizę kryminalną o analizę geograficzną, sporządzanie raportów z przeprowadzonych analiz oraz szkolenie policjantów i pracowników Policji w zakresie obsługi i wykorzystwania Systemów Informacji Przestrzennej,
  • wykonywanie analiz geograficznych z wykorzystaniem Systemów Informacji Przestrzennej GIS na podstawie materiałów do spraw dostarczonych przez zleceniodawców,
  • koordynowanie i uczestniczenie w opracowywaniu i modyfikacji map cyfrowych i rastrowych na podstawie dostarczanych do analizy materiałów dowodowych w celu wspomagania procesu wykrywczego,
  • koordynowanie realizacji zadań przy wykonaniu opracowań statystycznych oraz mapowych zagrożenia przestępczością kryminalną na terenie woj. pomorskiego,
  • stała obsługa kartograficzna wszystkich wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, a także innych jednostek policyjnych garnizonu pomorskiego,
  • stała współpraca ze Sztabem Policji KWP w zakresie wykorzystywania Systemów Informacji Przestrzennej i wykonywania analiz w oparciu o dane z Systemu Wspomagania Dowodzenia oraz Uniwersalnego Modułu Mapowego,
  • wypracowanie nowych procedur wykorzystujących Systemy Informacji Przestrzennych, testowanie aplikacji typu outsourcingowych,
  • wykonywanie sprawdzeń adresów na zlecenie jednostek Policji woj. pomorskiego w aplikacji Systemu Meldunku Informacyjnego

Warunki pracy

- komputer, bariery architektoniczne - brak wind, odpowiednio dostosowanych toalet dla osób niepełnosprawnych, - praca biurowa przy komputerze powyżej 4 h dziennie przy naturalnym i sztucznym oświetleniu, - stanowisko pracy zlokalizowane w siedzibie urzędu, - większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej, - podstawowe wyposażenie na stanowisku to: komputer, telefon, drukarka, - na stanowisku pracy nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia, - praca w terenie, - krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe, - zagrożenie naciskami grup przestępczych, - zagrożenie korupcją

Inne informacje:

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa

Umowa o pracę na czas określony. Proponowane wynagrodzenie: ok. 4 050,00 zł brutto plus prawo do dodatku z tytułu wysługi lat. Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone. Oferty nie spełniające wymogów formalnych, niepodpisane, niekompletne, z brakiem wskazania konkretnego wydziału i stanowiska, przesłane po terminie nie będą rozpatrywane!!! Kandydaci nie zakwalifikowani nie będą powiadamiani telefonicznie ani pisemnie. W przypadku dużej ilości ofert przewidujemy przeprowadzenie testu wiedzy lub umiejętności. Oferty należy składać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00 w KWP w Gdańsku, w recepcji lub przesyłać listownie . Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku nie ponosi odpowiedzialności za kopiowanie treści ogłoszeń i umieszczenie ich na innych portalach internetowych. Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku ponosi odpowiedzialność tylko i wyłącznie za treść ogłoszeń umieszczonych na portalach: nabory.kprm.gov.pl, bip.gdansk.kwp.policja.gov.pl Wszystkie oświadczenia muszą posiadać datę i własnoręczny podpis!!! Do złożonych dokumentów w języku obcym powinna zostać dołączona kopia ich tłumaczenia. Do składania dokumentów zachęcamy także osoby niepełnosprawne. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (47) 741-51-53 lub (47) 741- 53-27

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

niezbędne

wykształcenie: średnie

doświadczenie zawodowe/staż pracy

co najmniej 1 rok i 6 miesięcy doświadczenia zawodowego
w administracji

pozostałe wymagania niezbędne:

  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
  • obsługa komputera i aplikacji zintegrowanego środowiska wspomagania analizy kryminalnej w stopniu zaawansowanym,
  • posługiwanie się specjalistycznym oprogramowaniem,
  • umiejętność pracy zespołowej, umiejętność działania w sytuacjach stresowych, umiejętność planowania i organizacji pracy własnej
  • umiejętność rozwiązywania problemów, umiejętność analitycznego myślenia i prawidłowego wnioskowania
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

wymagania dodatkowe

  • umiejętność stosowania w praktyce obowiązujących przepisów,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu biegłym,
  • znajmość baz policyjnych i pozapolicyjnych KSIP, OSADZONY

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • kopia poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "TAJNE" lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. Nr 182, poz. 1228 ze zm.),
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia

  • Dokumenty należy złożyć do: 2023-04-06
    Decyduje data:stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu
    Miejsce składania dokumentów:
    ul. Okopowa 15
    80-819 Gdańsk

    Prezentacja firmy

    Pracodawca opublikował ofertę pracy w ramach Biuletynu Informacji Public... Rozwiń

    Dodatkowe informacje

    Ostatnia aktualizacja:
    25/03/2023
    Wymiar etatu:
    Pełny etat
    Rodzaj umowy:
    Na czas nieokreślony
    Liczba wakatów:
    1
    Min. doświadczenie:
    1 rok
    Min. wykształcenie:
    Wyższe licencjackie
    Branża / kategoria:
    Praca Administracja Publiczna

    Więcej ofert pracy od tego pracodawcy