Specjalista

Warszawa, mazowieckie

Pekao S.A.

Opis stanowiska pracy

Biuro Bezpieczeństwa Finansowego

Departament Bezpieczeństwa Banku

Miejsce pracy: Warszawa, Nr oferty: Cen/2019/184

Bank Pekao S.A. jest jednym z największych banków w Polsce. Możesz pracować z wysokiej klasy ekspertami, rozwijać swoje umiejętności, zyskać dostęp do bogatej oferty szkoleniowej i programów rozwojowych. Teraz otwierają się przed Tobą nowe możliwości.

Wymagania

Zadania:

  • Identyfikacja aktualnych scenariuszy nadużyć w obszarze finansowych
  • Monitoring i analiza transakcji w systemach antyfraudowych
  • Przeciwdziałanie i zwalczanie przestępczości finansowej, zwłaszcza w zakresie fraudów elektronicznych (phishing, malware,) oraz prowadzenie postępowań wyjaśniających zaistniałych zdarzeń
  • Współpraca z jednostkami zewnętrznymi, w tym z organami ścigania w zakresie wyjaśnienia okoliczności zdarzeń przestępczych
  • Współpraca z jednostkami Banku, poprzez  przekazywanie niezbędnych informacji, wyjaśnień i instrukcji oraz udział w procesach szkoleń i budowaniu świadomości wśród pracowników Banku
  • Udział w realizowanych przez Biuro projektach minimalizujących ryzyko wystąpienia nadużyć

Korzyści:

  • Pełna wyzwań praca w organizacji finansowej będącej liderem bankowości w Polsce.
  • Możliwość dalszego rozwoju zawodowego i poszerzania wiedzy.
  • System szkoleń i programów rozwojowych.
  • Stabilne zatrudnienie i atrakcyjny pakiet świadczeń socjalnych.

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe
  • Minimum 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Znajomość produktów i usług bankowych
  • Znajomość obowiązujących w Banku regulacji oraz procesów dotyczących bezpieczeństwa finansowego
  • Znajomość istniejących zagrożeń sektora bankowego w obszarze bezpieczeństwa finansowego
  • Umiejętność analitycznego myślenia oraz szybkiego reagowania na wykryte incydenty bezpieczeństwa
  • Dobra znajomość MS Office
  • Znajomość j. angielskiego na poziomie minimum B1
  • Skuteczne działanie w sytuacjach nowych i trudnych
  • Pasja, zaangażowanie oraz inicjatywa w realizacji powierzonych zadań
  • Samodzielność w działaniu oraz umiejętność pracy pod presją czasu

Czas rozpoczęcia pracy: od zaraz

Bank Pekao S.A. jest jedną z największych instytucji finansowych Europy... Środkowo-Wschodniej.To polski, międzynarodowy bank uniwersalny, największy bank korporacyjny i lider segmentu private banking w kraju. Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest jego klientem. Bank Pekao S.A. należy
do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji
finansowych. Bank – zatrudniający ponad 15 tys. osób – jest jednym z większych pracodawców w Polsce.

Pozycję lidera bankowości zawdzięczamy przede wszystkim naszym pracownikom. Jeśli chcesz uczestniczyć w tworzeniu i wdrażaniu innowacyjnych projektów, chcesz współpracować z wysokiej klasy liderami i ekspertami w bankowości,a także zależy Ci na angażowaniu się w inicjatywy społeczne, dołącz do nas. Naszym pracownikom zapewniamy możliwościrozwoju zawodowego, poszerzania wiedzy merytorycznej i realizacji swoich pasji.
  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
17/06/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Analityka , Praca Bankowość , Praca Finanse