Specjalista w Departamencie Zgodności

Warszawa, mazowieckie

Pekao S.A.

Opis stanowiska pracy

Miejsce pracy: Warszawa, Nr oferty: Cen/2019/180

Bank Pekao S.A. jest jednym z największych banków w Polsce. Możesz pracować z wysokiej klasy ekspertami, rozwijać swoje umiejętności, zyskać dostęp do bogatej oferty szkoleniowej i programów rozwojowych. Teraz otwierają się przed Tobą nowe możliwości.

Wymagania

Zadania:

  • Rozwój i optymalizacja procesów kontroli wewnętrznej, oraz procesu przygotowania informacji zarządczej w Departamencie.
  • Utrzymanie matrycy funkcji kontroli i prowadzenie rejestru nieprawidłowości.
  • Standaryzacja, planowanie, raportowanie i wykonanie testów zgodności.
  • Koordynacja współpracy Departamentu z właścicielami procesów w Banku w zakresie systemu kontroli wewnętrznej oraz identyfikacji i oceny ryzyka braku zgodności.
  • Szacowanie ryzyka braku zgodności w Banku, w tym utrzymanie metodyki i wytycznych, przygotowanie baz z danymi źródłowymi, rozwój narzędzi wspierających proces.
  • Obsługa inspekcji i zapytań organów nadzoru i kontroli oraz koordynacja planów naprawczych zgodnie z zaleceniami pokontrolnymi dla Banku.

Korzyści:

  • Pełna wyzwań praca w organizacji finansowej będącej liderem bankowości w Polsce.
  • Możliwość dalszego rozwoju zawodowego i poszerzania wiedzy.
  • System szkoleń i programów rozwojowych.
  • Stabilne zatrudnienie i atrakcyjny pakiet świadczeń socjalnych.

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe preferowane w zakresie finansów lub prawa.
  • Minimum 2 lat pracy w instytucji finansowej.
  • Mile widziane doświadczenia w jednostce zgodności lub ryzyka operacyjnego lub audytu.
  • Zainteresowanie tematyką zarządzania ryzykiem, w szczególności zgodności (wytyczne EBA, Komitetu Bazylejskiego, Rekomendacja H) lub operacyjnym  (CRD IV, Rekomendacja M) lub kontroli
  • wewnętrznej w Bankach (Rekomendacja H).
  • Bardzo dobra znajomość MS Office, szczególnie MS Excel.
  • Staranność i dokładność w trakcie wykonywania czynności analitycznych.
  • Otwartości na zmianę oraz ciągłą naukę i rozwój.

Czas rozpoczęcia pracy: od zaraz

Bank Pekao S.A. jest jedną z największych instytucji finansowych Europy... Środkowo-Wschodniej.To polski, międzynarodowy bank uniwersalny, największy bank korporacyjny i lider segmentu private banking w kraju. Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest jego klientem. Bank Pekao S.A. należy
do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji
finansowych. Bank – zatrudniający ponad 15 tys. osób – jest jednym z większych pracodawców w Polsce.

Pozycję lidera bankowości zawdzięczamy przede wszystkim naszym pracownikom. Jeśli chcesz uczestniczyć w tworzeniu i wdrażaniu innowacyjnych projektów, chcesz współpracować z wysokiej klasy liderami i ekspertami w bankowości,a także zależy Ci na angażowaniu się w inicjatywy społeczne, dołącz do nas. Naszym pracownikom zapewniamy możliwościrozwoju zawodowego, poszerzania wiedzy merytorycznej i realizacji swoich pasji.
  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
12/06/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Bankowość , Praca Finanse , Praca Prawo / Prokuratura