Specjalista/Ekspert ds. Analiz Danych Ekonomicznych

Alior Bank S.A.

Warszawa, mazowieckie

  • Masz zdolności analityczne i umiesz wyciągać wnioski,
  • Lubisz dyskutować o gospodarce i masz na ten temat ciekawe przemyślenia,
  • Jesteś entuzjastą statystyki i ekonometrii i umiesz zastosować wiedzę w praktyce,
  • Znasz narzędzia statystyczne lub umiesz je oprogramować w języku R, Python, VBA,
  • Jesteś dociekliwy, wytrwale szukasz najlepszych rozwiązać skomplikowanych problemów i nie boisz się wyzwań,
  • Masz wiedzę i doświadczenie na stanowisku ekonomisty/analityka danych.

Jakie będą Twoje zadania?

  • Analiza danych makroekonomicznych, w tym analizy ekonometryczne i statystyczne szeregów czasowych,
  • Automatyzacja procesów i narzędzi analitycznych z wykorzystaniem umiejętności programistycznych (R, Python, VBA),
  • Samodzielne pozyskiwanie, przetwarzanie i analizowanie informacji,
  • Prognozowanie parametrów gospodarczych lub sektorowych,
  • Przygotowywanie materiałów, prezentacji i szkoleń na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne.

Oferujemy:

  • Pracę w dynamicznym zespole dającym możliwości ciągłego rozwoju i wzrostu kompetencji w zakresie analiz makroekonomicznych i sektorowych(szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne),
  • Prace hybrydową (elastyczne podejście do pracy zdalnej i stacjonarnej),
  • Możliwość współpracy z wieloma obszarami banku (w tym z zarządem) w formule umożliwiającej efektywny transfer wiedzy biznesowej i fachowej,
  • Elastyczne kształtowanie swojego rozwoju w oparciu o szeroki zakres realizowanych zadań (wiele obszarów stosowania, techniki modelowania, kompetencje miękkie),
  • Aktywne uczestnictwo w realizowanej przez bank Strategii, której filarem jest analityka danych.

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.