Specjalista ds. projektów

Instytut Energetyki

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

Instytut Energetyki Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie poszukuje kandydata/kandydatki na stanowisko

specjalista ds. projektów

Zakres obowiązków:

  • bieżąca obsługa projektów od strony administracyjno– finansowej, w tym opisywanie faktur, przygotowywanie pism, przygotowywanie procedur zakupowych,
  • przygotowywanie wniosków o płatność, sprawozdań finansowych, harmonogramów płatności,
  • współpraca z instytucjami finansującymi w zakresie realizacji zobowiązań umów o finansowanie oraz rozliczania projektów,
  • zapewnienie prawidłowego obiegu dokumentacji projektowej i jej archiwizacja,
  • udział w przygotowaniu dokumentacji do kontroli i audytów,
  • wyszukiwanie źródeł finansowania i weryfikacja możliwości pozyskania dofinansowania dla działań realizowanych przez Instytut Energetyki,
  • udział w przygotowaniu wniosków o dofinansowanie,
  • udzielanie bieżących informacji i konsultacji w zakresie:
    - formalno-finansowych aspektów realizacji projektów,
    - możliwości i zasad pozyskania funduszy w drodze konkursowej,
    - przygotowania wniosków projektowych,
  • monitorowanie polityki naukowej państwa,
  • współpraca z jednostkami realizującymi projekty oraz z innymi działami administracyjnymi.

Nasze oczekiwania:

  • minimum 3-letnie doświadczenie w pracy związanej z realizacją projektów B+R oraz inwestycyjnych współfinansowanych ze środków krajowych i unijnych, w tym:
    - znajomość programów POIR, RPO WM, FENG, Horyzont 2020, Horyzont Europa, programów krajowych NCBR, programów NCN i NFOŚiGW, MEiN, FNP,
    - doświadczenie w rozliczaniu projektów metodą kasową i memoriałową,
    - znajomość procedur zakupowych, w tym PZP
    - doświadczenie w sporządzaniu wniosków o płatność, raportów i sprawozdań,
  • znajomość pakietu MS Office (w szczególności MS Excel i MS Word),
  • znajomość systemów SL2014, LSI, OSF, Funding & tender opportunities, GWD NFOŚiGW, GWPK NFOŚiGW,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na czytanie dokumentacji konkursowej,
  • umiejętność redagowania pism,
  • dobra organizacja pracy własnej, w tym pracy wielozadaniowej i pod presją czasu,
  • dokładność,
  • asertywność i wysoka kultura osobista,
  • doświadczenie w pracy z systemem POLON lub prowadzeniu strony inter-/intranetowej będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • możliwość rozwoju zawodowego oraz podnoszenie kwalifikacji,
  • dobrą atmosferę pracy.

Kryteria oceny:

  • rozmowa kwalifikacyjna,
  • test kompetencyjny podczas rozmowy.

Aplikacje wraz z oświadczeniem o treści „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych”) prosimy przesłać do dnia 20.03.2023 r. drogą elektroniczną za pomocą przycisku "aplikuj"

Dokumenty uważa się za dostarczone w terminie, jeżeli wpłynęły na ww.  adres do dnia 20 marca 2023 r. Aplikacje niekompletne oraz złożone po ww. terminie nie będą rozpatrywane.

Rozmowa rekrutacyjna odbędzie się z wykorzystaniem narzędzi komunikacji zdalnej. Osoby zakwalifikowane do rozmowy zostaną telefonicznie poinformowane o jej terminie. Zastrzegamy możliwość kontaktu z wybranymi kandydatami.

Zgłoszenia osób niezatrudnionych zostaną zniszczone.

Prezentacja firmy

Wykwalifikowany zespół pracowników Laboratorium Automatyki i Zabezpiecze... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
16/03/2023
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Średnie ogólnokształcące
Branża / kategoria:
Praca Administracja Publiczna, Praca Administracja biurowa, Praca Biuro / Dokumentacja, Praca Finanse