Specjalista ds. analiz procesów podatkowych i księgowych

Michael Page

Warsaw, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Prowadzenie analiz procesów finansowych, podatkowych i księgowych przedsiębiorstw. Tworzenie wymagań dla optymalizacji procesów finansowych / podatkowych / księgowych. Prowadzenie szkoleń, prezentacji dla klientów.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest firma doradcza zajmująca się usługami związanymi z poprawą jakości i usprawnieniem procesów księgowych i podatkowych w przedsiębiorstwach.

Opis stanowiska

  • prowadzenie analiz procesów finansowych, podatkowych i księgowych
  • analizowanie zmian w przepisach rachunkowych i podatkowych i ich wpływu na procesy compliance klientów
  • tworzenie map procesów i opisów procesów
  • tworzenie wymagań dla optymalizacji (podnoszenia efektywności / bezpieczeństwa) procesów finansowych / podatkowych / księgowych
  • współuczestniczenie w projektowaniu rozwiązań informatycznych (od strony biznesowej)
  • współuczestniczenie w testowaniu rozwiązań informatycznych autorskich aplikacji firmy
  • udział w audytach systemów finansowo-księgowych i systemów klasy ERP w zakresie zgodności z polskimi wymaganiami prawno-podatkowymi
  • tworzenie wymagań prawno-podatkowych dla systemów finansowo-księgowych i systemów klasy ERP

Profil kandydata

  • praktyczna znajomość polskich przepisów o CIT i VAT
  • praktyczna znajomość zagadnień raportowania podatkowego i finansowego
  • praktyczna znajomość przepisów rachunkowych i reguł księgowości
  • doświadczenie min. 3 letnie w działach księgowości / SSC księgowym / dziale podatkowym
  • mile widziana praca w roli samodzielnego księgowego
  • bardzo dobra znajomość MS Excel
  • mile widziane doświadczenie w pracy z SAP, Oracle lub innym dużym systemem ERP
  • doświadczenie w obsłudze klientów korporacyjnych (międzynarodowych korporacji)

Oferujemy

  • praca hybrydowa, Warszawa Żoliborz
  • praca przy dużych międzynarodowych projektach dla różnych branż
  • zespoł otwartych, komunikatywnych, wpierających się ludzi
  • praca wśród ekspertów w dziedzinach technologii informatycznych, programowania, rachunkowości i podatków
  • Preferowana umowa b2b
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warsaw
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page