SPECJALISTA DO SPRAW ADMINISTRACYJNYCH

Prokuratura Krajowa

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

KONKURS NA STAŻ URZĘDNICZY NA STANOWISKO SPECJALISTY DO SPRAW ADMINISTRACYJNYCH

Prokurator Krajowy ogłasza konkurs na staż urzędniczy na stanowisko specjalisty do spraw administracyjnych w Biurze Administracyjno-Finansowym Prokuratury Krajowej w trybie art. 3b ust 1-5 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o pracownikach sądów i prokuratury (Dz. U. z 2018 r., poz. 577).

  • Stosownie do art. 2 pkt 7 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o pracownikach sądów i prokuratury (Dz. U. z 2018 r., poz. 577) urzędnikiem może zostać osoba, która odbyła staż urzędniczy w sądzie lub prokuraturze. Na podstawie art. 3 ust. 3 ww. ustawy od obowiązku odbycia stażu urzędniczego zwolnione są osoby, które ukończyły aplikację sędziowską lub prokuratorską. Właściwy prokurator może zwolnić z obowiązku odbycia stażu urzędniczego lub jego części osobę, wybraną w drodze konkursu, która wykaże się wymaganym programem stażu urzędniczego wiedzą teoretyczną, w szczególności znajomością organizacji i funkcjonowania prokuratury, umiejętnością stosowania tej wiedzy w praktyce oraz znajomością metod i technik pracy biurowej (art. 3 a ust. 2 ww. ustawy).
  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Prokuraturze Krajowej, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, był niższy niż 6%.

wymiar etatu: 1,0

liczba stanowisk pracy: 1

miejsce wykonywania pracy: Warszawa

Główne obowiązki:

  • przygotowanie wniosku, rozeznania rynku i realizacja procedur zakupów do kwoty 130 tyś. zł;
  • przygotowanie wniosku, opisu przedmiotu zamówienia oraz uczestnictwo w pracy komisji przetargowej dla zakupów realizowanych zgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych;
  • nadzór nad realizacją powierzonych umów, w tym bieżący kontakt z wykonawcami;
  • opisywanie w zakresie merytorycznym faktur i innych dowodów księgowych, w tym sprawdzenie ich poprawności z zapisami umowy;
  • monitorowanie wydatków środków budżetowych w zakresie wykonywanych zadań;
  • uczestnictwo w przygotowaniu planu rzeczowo finansowego oraz planu zakupów i zamówień;
  • prowadzenie ewidencji prowadzonych spraw oraz ich archiwizowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Wykształcenie: wyższe na poziomie studiów pierwszego stopnia.

Wymagania

Wymagania konieczne:

  • co najmniej dwuletni staż pracy w jednostkach sektora finansów publicznych na stanowisku związanym z dokonywaniem zamówień i zakupów finansowanych ze środków publicznych;
  • znajomość ustaw o finansach publicznych, prawo zamówień publicznych, prawo o prokuraturze, o dyscyplinie finansów publicznych;
  • zaawansowana znajomość MS Word i MS Exel;
  • umiejętność obsługi aplikacji i urządzeń biurowych;
  • znajomość języka angielskiego na poziomie min. B1;
  • umiejętność sprawnej organizacji pracy i samodzielnego rozwiązywania problemów;
  • umiejętność pracy w zespole;
  • zdolności analityczne.

Wymagania dodatkowe:

  • znajomość i obsługa programu finansowo - księgowego QNT, Enova;
  • preferowany kierunek studiów: finanse, ekonomia, zarządzanie, administracja.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  • list motywacyjny oraz informacje, o których mowa w art. 221 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, tj. imię (imiona), nazwisko, data urodzenia, dane kontaktowe (wskazane przez osobę ubiegającą się o zatrudnienie), wykształcenie, kwalifikacje zawodowe, przebieg dotychczasowego zatrudnienia;
  • oświadczenie kandydata o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych;
  • oświadczenie kandydata, że nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
  • oświadczenie kandydata, że przeciwko niemu nie jest prowadzone postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe;
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w przekazanych dokumentach;
  • oświadczenie o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną;
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie;
  • kopie dokumentów lub oświadczenie kandydata potwierdzające umiejętność obsługi komputera w wymaganym zakresie;
  • kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagań dodatkowych (fakultatywnie).

Kopie innych dokumentów i oświadczenia:

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatów.

Wzory oświadczeń oraz kwestionariusz osobowy dla osób ubiegających się o zatrudnienie dostępne do pobrania ze strony internetowej Prokuratury Krajowej.

Dokumenty należy przesłać w terminie do dnia 12 sierpnia 2021 roku na adres:

Biuro Kadr

ul. Postępu 3,

02 – 676 Warszawa

z podaniem na kopercie: konkurs nr PK IX K 1111.9.2021 na staż urzędniczy na stanowisko specjalisty do spraw administracyjnych w Biurze Administracyjno-Finansowym Prokuratury Krajowej.

Inne informacje:

  • Oferty doręczone lub przesłane po terminie określonym w niniejszym ogłoszeniu nie będą rozpatrywane (decyduje data doręczenia lub data stempla pocztowego, w przypadku nadania dokumentów pocztą).
  • Oferty odrzucone zostaną zniszczone komisyjnie.
  • Kandydaci zakwalifikowani do kolejnego etapu konkursu zostaną zawiadomieni o terminie i miejscu jego przeprowadzenia poprzez umieszczenie informacji na stronie internetowej Prokuratury Krajowej.
  • Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu – (22) 12 51 925.

Prezentacja firmy

Prokuraturę stanowią Prokurator Generalny, Prokurator Krajowy, pozostali... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
17/08/2021
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Administracja / Sekretariat, Praca Administracja Publiczna, Praca Administracja biurowa, Praca Biuro / Dokumentacja