Senior Financial Accountant German

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Stanowisko Senior Financial Accountant jest związane ze współpracą z zewnętrzną firmą BPO oraz lokalną jednostką firmy naszego klienta w Niemczech. Do głównych zadań będzie należała kontrola pracy wykonywanej przez BPO, wskazywanie elementów które można poprawić oraz usprawnić jak i wdrażanie usprawnień. Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie raportowała bezpośrednio do Dyrektora Finansowego.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest międzynarodowa rozpoznawalna firma, której główna siedziba jest zlokalizowana w USA. Na potrzeby budowanego Center of Excellence prowadzimy rekrutację na stanowisko Senior Financial Accountant z językiem niemiecki.

Opis stanowiska

  • Praca w systemie Oracle Cloud
  • Aktywny udział w zamknięciu miesiąca
  • Udział w projektach z zakresu księgowości i finansów
  • Wsparcie biznesu w zapewnieniu zgodności dokumentów księgowych i procesów księgowych zgodnie z UoR oraz USGAAP
  • Zapewnianie i sprawdzanie poprawności wszystkich informacji sprawozdawczych,
  • Zapewnianie zgodności / jakości danych zgodnie z polityką i procedurami
  • Przygotowanie rozliczenia podatku VAT, przygotowanie miesięcznych i kwartalnych deklaracji zgodnie z lokalnymi procedurami, zapewnienie zgodności z UoR
  • Przegląd procesów oraz rozwiązywanie problemów aby zapewniane zgodności płynącej z polityki spółki
  • Odpowiedzialność za zamknięcie miesiąca oraz związane z tym raportowanie, bilans,rachunek wyników, RMK, podatek odroczony
  • Udział w audycie procesów i procedur oraz zgaszanie problemów i rozbieżności
  • Wdrażanie procesów zmiany przepisów prawnych i zapewnienie zgodność procesów wewnętrznych z obowiązującymi prawem oraz regulacjami spółki
  • Rozwijanie i utrzymywanie relacji z managerami i zarządem, innymi zespołami i klientami
  • Przekazywanie wiedzy innym Członkom zespołu księgowego
  • Zapewnienie zgodności z wymogami regulacyjnymi i podatkowymi zgodnie z dostarczonymi wytycznymi
  • Wspieranie audytów wewnętrznych / zewnętrznych poprzez przygotowywanie informacji na żądanie

Profil kandydata

  • Minimum 3-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku księgowego lub podobnym działach finansowych w dużych spółkach, biurach rachunkowych lub centrach finansowo - księgowych
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, księgowość, ekonomia) lub ukończone kursy i szkolenia z zakresu rachunkowości i podatków
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego - warunek konieczny
  • Znajomość niemieckiego na poziomie przynajmniej B1
  • Bardzo dobra znajomość obsługi komputera oraz praktyczna znajomość programów finansowo-księgowych
  • Dobra znajomość programów MS Office, w szczególności MS Excel
  • Komunikatywność, skrupulatność, dokładność, umiejętności pracy pod presją czasu
  • Samodzielność i dobra organizacja pracy
  • Gotowość i chęć do poszerzania i aktualizowania swojej wiedzy zawodowej
  • Znajomość przepisów podatkowych (w szczególności VAT i CIT)
  • Doświadczenie w obszarze sprawozdawczości finansowej / projektach z obszaru finansów księgowości będzie mile widziane

Oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie oraz dodatki do wynagrodzenia
  • Uczestniczenie w tworzeniu nowych struktur
  • Praca w międzynarodowej rozwijającej się firmie
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page