Senior Business Analyst

Warszawa, mazowieckie

Michael Page

Opis stanowiska pracy

Naszym Klientem jest międzynarodowa, innowacyjna firma produkcyjno-handlowa (w Polsce część komercyjna) specjalizująca się w technologiach optycznych i cyfrowych, wykorzystywanych przede wszystkim w systemach medycznych.

Informacje o kliencie

W związku z rozwojem organizacji (jest to nowo tworzone stanowisko) poszukujemy osoby na stanowisko Senior Business Analyst, która będzie wspierała bezpośrednio Business Controllera odpowiedzialnego za kontroling biznesowy w Polsce.
Przyszły/a Senior Business Analyst będzie miał okazję tworzyć analizy sprzedażowe, wyjaśniać odchylenia, brać aktywny udział w zamknięciach cyklicznych i budżetowaniu by docelowo być biznes partnerem i rekomendować działania, których celem byłby dalszy rozwój biznesu.

Opis stanowiska

  • Aktywny udział w procesie zamknięć cyklicznych, przygotowywanie raportów związanych z zamknięciem
  • Współudział w przygotowywaniu budżetu i planowaniu finansowym
  • Przygotowywanie analiz biznesowych i sprzedażowych: analiza marży, klientów firmy, produktów
  • Analizowanie kosztów firmy wraz z odchyleniami
  • Analiza wskaźników efektywności sił sprzedaży
  • Wsparcie analityczne (budowanie modeli biznesowych, planów wieloletnich, proponowanie KPI) nowych sposobów rozwoju biznesu
  • Tworzenie nowych narzędzi oraz usprawnianie istniejących
  • Przygotowywanie raportów i prezentacji ad hoc

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, rachunkowość, ekonomia)
  • Około 3 - 4 lata doświadczenia w pracy w finansach (dział kontrolingu, analiz, doradztwo)
  • Mile widziane doświadczenie w firmie handlowej oraz w pracy w międzynarodowym środowisku
  • Znajomość zasad rachunkowości zarządczej
  • Wysokie umiejętności analityczne i narzędziowe; bardzo dobra znajomość MS Excel
  • Mile widziane doświadczenie w pracy z VBA oraz SAP
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Wysokie umiejętności interpersonalne, komunikatywność
  • Proaktywność, inicjatywa w działaniu, chęć uczenia się

Oferujemy

Nasz klient oferuje atrakcyjne wynagrodzenie, pakiet benefitów oraz ciekawe możliwości rozwoju.

Światowy lider doradztwa personalnego, posiadający 164 biura w 34 krajach na całym... świecie. Ponad 35 lat doświadczenia pozwoliło nam wypracować skuteczne metody pracy oraz długą listę usatysfakcjonowanych Firm oraz Kandydatów. Nasi konsultanci zawsze posiadają doświadczenie biznesowe wyniesione z obszarów dla których rekrutują, znają środowisko oraz mechanizmy rządzące rynkiem. Połączenie wyspecjalizowanych konsultantów oraz globalnej bazy danych, sprawia, że działamy sprawnie i efektywnie, zawsze odpowiadając na potrzeby naszych Klientów.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
18/03/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Laboratorium / Farmacja / Biotechnologia