Security Operations Center Leader - SOC (rekrutacja online)

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Pełnienie funkcji lidera, organizacja pracy i nadzór merytoryczny w zespole SOC (Security Operations Center - monitorowanie zdarzeń, rozwiązywanie incydentów, nadzór bieżący w zakresie bezpieczeństwa IT).

Informacje o kliencie

Nasz klient to firma z branży energetycznej o ugruntowanej pozycji na rynku.

Opis stanowiska

  • Koordynacja i nadzór merytoryczny nad bieżącą obsługą zdarzeń i incydentów zgłaszanych do SOC mailowo, telefonicznie, bezpośrednio lub przez narzędzia IT, w tym zapewnienie adekwatnej komunikacji z innymi jednostkami działu i spoza działu.
  • Wsparcie merytoryczne i standaryzacja pracy SOC w obsłudze zdarzeń i incydentów - w tym nadzór nad dokumentowaniem nowych i doskonaleniem istniejących ścieżek obsługi incydentów.
  • Koordynacja, nadzór merytoryczny oraz wsparcie merytoryczne w priorytetyzacji, ocenie istotności i analizie incydentów, ze szczególnym uwzględnieniem tych obsługiwanych ścieżką niestandardową.
  • Zapewnienie prowadzenia i weryfikacja rejestru incydentów.
  • Koordynacja i nadzór merytoryczny nad weryfikacją działania i administracją narzędzi IT dla SOC oraz optymalizacją pracy SOC.
  • Koordynacja przygotowywania i weryfikacja raportów okresowych, przygotowanie raportów dotyczących efektywności SOC.
  • Proponowanie nowych oraz aktualizacja istniejących metod zarządzania ryzykiem (procesowych, technicznych), w szczególności w zakresie działania SOC.

Profil kandydata

  • Wykształcenia wyższego z obszaru IT.
  • Minimum 10 lat doświadczenia zawodowego, preferowane w komórce lub bezpieczeństwa IT/SOC/CERT w dużej organizacji sektora IT, w tym minimum 3 lat na stanowisku związanym z kierowaniem niewielkimi zespołami, preferowane SOC/CERT.
  • Umiejętności zarządzania zespołem.
  • Zaawansowanej, praktycznej znajomości zagadnień bezpieczeństwa IT i sieci komputerowych; znajomość zagadnień bezpieczeństwa OT będzie dużym plusem.
  • Doskonałej znajomości zagadnień zarządzania ryzykiem w zakresie bezpieczeństwa IT.
  • Dobrej znajomości zasad architektury bezpieczeństwa IT, separacji IT-OT, oraz systemów i narzędzi bezpieczeństwa teleinformatycznego, w tym narzędzi i metodyk testowania bezpieczeństwa rozwiązań.
  • Umiejętności weryfikacji i przygotowywania zaawansowanych dokumentów o charakterze raportów technicznych, analiz, dokumentacji technicznej.
  • Umiejętności efektywnego funkcjonowania w sytuacji presji czasu.
  • Umiejętności rozwiązywania złożonych zagadnień technicznych.
  • Biegłej znajomości języka angielskiego minimum w zakresie ustnej i pisemnej komunikacji technicznej w tematyce bezpieczeństwa ICT (poziom C1).

Oferujemy

  • Umowa o pracę,
  • Benefity (opieka medyczna),
  • Dofinansowanie do posiłków,
  • Grupowe ubezpieczenie na życie,
  • Pracowniczy program emerytalny,
  • Finansowanie certyfikatów i szkoleń.
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page