Samodzielna Księgowa (m/f)

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Naszym klientem jest stabilna firma ubezpieczeniowa, wchodząca w skład międzynarodowej grupy Finansowej jednej z największych instytucji finansowych na świecie.
W ramach obszaru bancassurance poszukujemy doświadczonej osoby na stanowisko Samodzielnej Księgowej.

Informacje o kliencie

Opis stanowiska

* Przygotowywanie rocznych sprawozdań finansowych spółek ubezpieczeniowych i spółki serwisowej.
* Kwartalne oraz roczne raportowanie do regulatora (w tym według wymogów Dyrektywy Solvency II).
* Czynny udział w procesie zamknięcia miesiąca.
* Kontrola wewnętrzna: bieżąca weryfikacja zapisów na kontach, przygotowywanie raportów kontrolnych.
* Sporządzanie okresowych analiz i raportów zarówno na potrzeby zarządcze jak i dla podmiotów zewnętrznych.
* Nadzór nad poprawnością księgowań w obszarze instrumentów finansowych,
* Przygotowywanie dokumentacji na potrzeby audytów oraz ich bieżąca obsługa.
* Udział w projektach w obszarze finansów oraz ogólnofirmowych.
* Księgowanie dokumentów w systemie finansowo-księgowym.
* Rozliczenia podatkowe.

Profil kandydata

* Wykształcenie wyższe kierunkowe (Rachunkowość, Finanse, Ekonomia).
* Przynajmniej 4 lata doświadczenia w sektorze usług finansowych (w działach księgowości, sprawozdawczości controllingu, audytu),
* Praktyczna znajomość zasad rachunkowości finansowej oraz przepisów prawa podatkowego.
* Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (Excel, PowerPoint).
* Bardzo dobre umiejętności analitycznego myślenia oraz syntetycznej komunikacji opinii własnych i wyników prac.
* Znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodną komunikację w grupie.

Oferujemy

* Praca w dynamicznie rozwijającej się międzynarodowej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku i unikalnym modelu biznesowym.
* Możliwość implementacji własnych pomysłów oraz prowadzenia projektów usprawniających pracę działu.
* Możliwość doskonalenia języków obcych w praktyce (praca w międzynarodowym środowisku) oraz w ramach kursów językowych.
* Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego, m.in. poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach.
* Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.
* Nowoczesne narzędzia pracy.
* Pakiet benefitów.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page