Recruitment Assistant (Russian and English speaking)

Warszawa, mazowieckie

B2Bnetwork

Opis stanowiska pracy

Responsibilities
  • Active search for candidates from the IT area using various social media communication channels
  • Recruitment of candidates on the international market
  • Conducting initial telephone conversations with Candidates
  • Creating and publishing ads in dedicated internet portals
  • Building a database of candidates
  • Participation in recruitment meetings with a senior consultant

Requirements
  • Interest in development in the recruitment industry
  • Ease in finding information
  • Very good knowledge of English and Russian is MANADATORY
  • Good knowledge od Polish is also required (min. B1)
  • Experience in recruitment of candidates would be an asset
  • Self-reliance and being reliable
  • Openness and ability to work in a team
  • Beeing careful and conscientious

We offer
  • Opportunity to gain experience in IT recruitment
  • Support of experienced consultants
  • Stable, long-term cooperation
  • Benefits: medical care, co-financing for sport activities, many integration events

B2Bnetwork to polski startup specjalizujący się w obszarze Quality Assurance oraz... tworzenia oprogramowania. Od 3 lat zarządzamy w całości procesami testowymi u naszych Klientów. Audytujemy, planujemy oraz wdrażamy procesy testowe, przeprowadzamy testy funkcjonalne, niefunkcjonalne oraz zajmujemy się ich automatyzacją. Nasi programiści pracują nad autorskim narzędziem TestFactory, a także tworzą oprogramowanie na projektach u Klientów.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
25/03/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Średnie ogólnokształcące
Praca Administracja / Sekretariat , Praca Call Center / Telemarketing , Praca HR / Kadry / Rekrutacja , Praca Biuro / Dokumentacja , Praca Inne