Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 16/12/2018.

Product Consulting Specialist

Warszawa, mazowieckie

ALTEN Polska

Opis stanowiska pracy

Currently, we are looking for a Product Consulting Specialist to the project for our client - a global leader in the travel/e-commerce industry.

The Shopping Product Consulting specialists have the mission of delivering consultancy services to the customers to make them take full advantage of the fare search products, and of participating in key product evolution projects to anticipate the needs and the impacts of proposed changes, both on the system and on the business.

Wymagania

Responsibilities:

  • Providing functional, technical and cross products expertise
  • Providing consultancy services for the enhanced usage of the the product
  • Sharing knowledge and providing internal consultations (including participation in product evolution)

Requirements:

  • Experience in consulting, e-commerce in the tourism industry
  • Very good knowledge of the Amadeus system
  • Proficiency with Excel
  • Fluent English (C1)

 Nice to have:

  • Technical background
  • Knowledge of tools: XML, JSON

We offer:

  • Private medical care
  • Attractive salary
  • MultiSport card
  • Flexibility in the form of employment
  • Interesting integration meetings
  • Relocation support in the event of a change of residence

Wiele możemy napisać o tym, jaką firmą jest ALTEN Polska i dlaczego warto z nami współpracować.... Cenimy jednak Twój czas, więc chętnie opowiemy Ci o tym na rozmowie rekrutacyjnej.

Jesteśmy częścią międzynarodowej grupy ALTEN skupiającą na całym świecie ponad 28 000 wybitnych specjalistów z dziedziny Inżynierii oraz IT, którzy realizują najbardziej innowacyjne projekty technologiczne dla naszych Partnerów biznesowych (najnowsze samoloty pasażerskie? Jasne! Zaawansowane systemy dla największych korporacji? Oczywiście! To może jeszcze przemysł kosmiczny? Cóż…tak!). Zespół, który tworzymy, to profesjonaliści, którzy z zaangażowaniem i znajomością potrzeb rynku codziennie udowadniają, iż grupa ALTEN jest światowym liderem usług konsultingu inżynieryjno-technologicznego. W pracy bardzo ważna jest dla nas atmosfera, którą sami tworzymy. Zależy nam na dzieleniu się wiedzą, otwartości oraz pomysłowości.
  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
26/09/2018
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Praca IT - Konsulting , Praca Internet / e-commerce , Praca Praca w hotelu / Turystyka