Prawnik In-House (Spółka GPW)

HRK S.A.

Warszawa, mazowieckie

HRK S.A.

Dla naszego Klienta - spółki holdingowej notowanej na GPW poszukujemy osoby na stanowisko:

Prawnik In-House (Spółka GPW)Miejsce pracy: Warszawa

Zadania:

  • koordynacja działań prawnych i compliance związanych z realizacją transakcji kapitałowych (wsparcie w tym zakresie Zarządu i zewnętrznych doradców);
  • identyfikacja ryzyk braku zgodności w procesie zawierania umów handlowych, wspieranie w tym zakresie prawników zewnętrznych obsługujących działalność operacyjną Spółek;
  • nadzór nad prawidłową realizacją obowiązków informacyjnych wynikających ze statusu spółki publicznej oraz koordynacja działań z tym związanych w skali Grupy;
  • obsługa korporacyjna spółki holdingowej oraz jej spółek zależnych, w tym kompleksowa pomoc w przygotowaniu i podejmowaniu uchwał organów statutowych, organizacji posiedzeń, walnych zgromadzeń, zgłaszaniu zmian do KRS;
  • prawne wsparcie Zarządu (w tym udzielanie opinii, porad, wyjaśnień i konsultacji prawnych) we wszystkich kwestiach istotnych dla spółki holdingowej i Grupy;
  • sygnalizacja zmian w otoczeniu regulacyjno–prawnym istotnych z perspektywy funkcjonowania Grupy oraz działalności biznesowej spółek Grupy oraz wsparcie w zakresie zarządzania ryzykami związanymi z ww. zmianami;

Wymagania:

  • Wyższe wykształcenie prawnicze (mile widziane uprawnienia radcy prawnego lub adwokata);
  • Doświadczenie związane z wypełnianiem obowiązków informacyjnych wynikających ze statusu spółki publicznej notowanej na rynku regulowanym lub w alternatywnym systemie obrotu;
  • Minimum 4 - letnie doświadczenie w zakresie obsługi prawnej spółek, ze szczególnym uwzględnieniem obsługi struktury grupy kapitałowej;
  • Doświadczenie w obsłudze korporacyjnej organów statutowych spółek kapitałowych;
  • Praktyczna znajomość prawa rynku kapitałowego, prawa cywilnego oraz prawa handlowego;
  • Mile widziana wiedza z zakresu podatkowych aspektów funkcjonowania struktur holdingowych;
  • Znajomość elektronicznego systemu przekazywania informacji ESPI;
  • Dobra znajomość języka angielskiego;

Oferujemy:

  • Stabliną pracę w oparciu o umowę o pracę lub umowę cywilnoprawną
  • Nowoczense biuro
  • Ciekawe projekty
  • Współpracę z Zarządem przy podejmowaniu strategicznych decyzji
  • Możliwości rozwoju zawodowego
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.