Podreferendarz ds. obsługi oraz wdrażania systemów informatycznych

Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

• Realizacja zadań związanych z utrzymaniem usługi Służbowej Poczty Elektronicznej (Microsoft Exchange Server) w stanie zapewniającym jej bezawaryjne funkcjonowanie lub związanych z wprowadzaniem do eksploatacji nowych wersji oprogramowania tej usługi,
• realizacja zadań związanych z utrzymaniem systemu usług katalogowych (Microsoft Active Directory) w stanie zapewniającym jego bezawaryjne funkcjonowanie lub związanych z wprowadzaniem do eksploatacji nowych wersji oprogramowania tego systemu.
• zarządzanie i administracja środowiskami serwerów Windows (serwer plików, serwer wydruku, itp.). Przeglądanie logów systemowych, analiza i raportowanie wykrytych nieprawidłowości oraz opracowywanie rozwiązań zaistniałych problemów,
• opracowywanie dokumentacji projektowej i instrukcji eksploatacyjnych oraz świadczenie wsparcia technicznego dla użytkowników systemów,
• udział w projektach dotyczących systemów informatycznych w ramach prawa zamówień publicznych oraz w ramach porozumień z innymi Urzędami, projektowanie i opracowywanie założeń systemów wspomagających, wdrażanie nowych systemów oraz oprogramowania wchodzącego w zakres prac Wydziału,
• bieżąca obsługa informatyczna pracowników Urzędu w ramach systemu ServiceDesk – w zakresie zadań Wydziału.

Wymagania

• Znajomość systemu poczty elektronicznej Microsoft Exchange,
• Znajomość systemu usług katalogowych Microsoft Active Directory,
• Znajomość biblioteki ITIL,
• Umiejętność redagowania informacji, dokumentacji i instrukcji,
• Umiejętność planowania i organizacji pracy,
• Komunikatywność, w tym umiejętność argumentowania.
• Umiejętność pracy pod presją czasu,
• Umiejętność zarządzania i administracji środowiskami serwerów Windows,
• Znajomość budowy i działania urządzeń informatycznych,
• komunikatywna znajomość języka angielskiego

Prezentacja firmy

Urząd Patentowy RP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
06/07/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Branża / kategoria:
Praca IT - Bazy danych, Praca IT - ERP, Praca IT - Hardware / Information Systems, Praca IT - Programowanie / Analizy, Praca IT - Project Management