podreferendarz ds. administrowania zasobami informatycznymi

Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

URZĄD PATENTOWY RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W WARSZAWIE
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatki/kandydatów na stanowisko

Podreferendarza ds. administrowania zasobami informatycznymi
w Departamencie Informatyki

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy
• bieżąca obsługa informatyczna pracowników Urzędu w ramach systemu ServiceDesk. Przyjmowanie zgłoszeń użytkowników, usuwanie usterek w pracy sprzętu i oprogramowania, analiza zgłaszanych problemów i opracowywanie rozwiązań – w zakresie zadań Wydziału,
• zapewnienie poprawnego działania systemu drukowania w Urzędzie, w tym wymiana materiałów eksploatacyjnych, wdrażanie do eksploatacji i konfiguracja nowo zakupionego sprzętu drukującego oraz przygotowanie zamówień na sprzęt teleinformatyczny, w tym urządzenia drukujące i materiały eksploatacyjne do drukarek,
• instalacja i relokacja sprzętu teleinformatycznego i oprogramowania na stanowiskach komputerowych Urzędu – w zakresie zadań Wydziału,
• opracowywanie dokumentacji projektowej i instrukcji eksploatacyjnych oraz świadczenie wsparcia technicznego dla użytkowników administrowanych systemów,
• prowadzenie projektów informatycznych w zakresie administrowanych systemów, w ramach prawa zamówień publicznych. Przygotowywanie wniosków do przetargów: analiza potrzeb, zbieranie informacji o rynku oferentów, formułowanie wymagań wobec oferentów, przygotowanie opisów przedmiotu zamówienia, szacowanie wartości zamówienia, wykonywanie raportów z realizowanych zadań,
• wdrażanie projektów, nowych technologii, aplikacji i procedur organizacyjnych w zakresie zadań Departamentu,
• administracja systemami informatycznymi w środowisku Windows: nadzorowanie pracy serwerów, przeglądanie logów systemowych, analiza i raportowanie znalezionych nieprawidłowości, opracowywanie rozwiązań zaistniałych problemów.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
Pomieszczenia zakładu pracy uwzględniają potrzeby osób niepełnosprawnych w zakresie przystosowania stanowisk pracy, pomieszczeń higieniczno-sanitarnych i ciągów komunikacyjnych oraz spełniają wymagania dostępności do nich. Brak dostępu do części pomieszczeń dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Stanowisko pracy mieści się na trzecim piętrze budynku biurowego.

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
Ogólny zakres czynności na stanowisku pracy:
Praca administracyjno-biurowa; obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie.
Czynności fizyczne:
1. rozmowy telefoniczne zewnętrzne i wewnętrzne
2. wysiłek fizyczny
3. częste reprezentowanie Urzędu na zewnątrz

Wymagania

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy: n i e z b ę d n e
Wykształcenie: średnie informatyczne lub pokrewne

Pozostałe wymagania n i e z b ę d n e:
• znajomość budowy i działania urządzeń informatycznych,
• znajomość biblioteki ITIL,
• umiejętność redagowania informacji, dokumentacji i instrukcji,
• umiejętność planowania i organizacji pracy,
• komunikatywność, w tym umiejętność argumentowania,
• umiejętność pracy pod presją czasu.

Wymagania d o d a t k o w e:
• minimum 1 rok doświadczenia zawodowego w administrowaniu systemami informatycznymi,
• uczestnictwo w projektach informatycznych,
• komunikatywna znajomość języka angielskiego,
• certyfikat ITIL Foundation,
• znajomość ustawy Prawo własności przemysłowej,
• znajomość trybu udzielania zamówień publicznych w odniesieniu do przepisów polskich i europejskich,
• umiejętność zarządzania i administracji środowiskami serwerów Windows,

Wymagane dokumenty i oświadczenia:
• cv i list motywacyjny,
• oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
• kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
• kopia dokumentu potwierdzającego posiadane obywatelstwa polskiego lub oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego,
• oświadczenie kandydata o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
• oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych,
• oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego, umożliwiającego dostęp do informacji niejawnych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. Nr 182 z 2010 r., poz. 1228),
• w przypadku ukończenia studiów wyższych na uczelni zagranicznej, prosimy o przesłanie kopii potwierdzenia uznania dyplomu przez Departament Nadzoru i Organizacji Szkolnictwa Wyższego w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego lub nostryfikacji dyplomu oraz tłumaczenie przysięgłe dyplomu,
• w przypadku dokumentów sporządzonych w języku obcym - załączenie tłumaczenia na język polski.

Kopie innych dokumentów i oświadczenia:
• kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, którzy zamierzają skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu, w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatów,
• kopie dokumentów potwierdzających wymagane doświadczenie zawodowe (dokumenty zawierające okres zatrudnienia, obszar i rodzaj wykonywanych zadań np. świadectwa pracy, zaświadczenia o zatrudnieniu, referencje),
• kopie dokumentów potwierdzających przeszkolenie w zakresie administracji systemami serwerowymi Microsoft Windows.

Termin składania dokumentów:
30-09-2017

Miejsce składania dokumentów: Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej
z dopiskiem na kopercie i w liście motywacyjnym: „Rekrutacja DI/P6” oraz numerem ogłoszenia

W ofercie należy podać dane kontaktowe – adres do korespondencji, adres e-mail, nr telefonu. Oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data stempla pocztowego). Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone.

Prezentacja firmy

Urząd Patentowy RP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
18/09/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Branża / kategoria:
Praca Administracja Publiczna