Nauczyciel Fizyki / Konsultant w projekcie edukacyjnym z zakresu Fizyki

Fundacja Katalyst Education

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

FUNDACJA KATALYST EDUCATION rozwija cyfrowe narzędzia edukacyjne i podpowiada jak z nich efektywnie korzystać w szkole. Spraw, aby fizyka była prosta i atrakcyjna dla każdego. Dołącz do nas!

Jesteśmy stabilną, wciąż rozwijającą się organizacją i tworzymy cyfrowe narzędzia edukacyjne, które pozwalają każdemu uczyć się w dowolnym czasie, dowolnym miejscu i dowolnym tempie. Obecnie realizujemy dwa projekty skierowane do szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pierwszy - wideokanał Pi-stacja to już ponad 500 kilkuminutowych filmów, w których tłumaczymy wszystko, co zawiera podstawa programowa do matematyki – od liczb naturalnych po trygonometrię i ciągi. Filmy są dostępne za darmo, na licencji CC, na stronie pistacja.tv (skąd można je pobrać) i na kanale YouTube.

Drugi - Mapa Karier (mapakarier.org) prezentuje w atrakcyjnej dla dzieci formie informacje o zawodach i dziedzinach wiedzy wymaganych do ich wykonywania.

Szukamy nauczycieli fizyki ze szkół podstawowych, którzy pomogą nam rozwijać kanał Pi-stacji o kolejny przedmiot.

Jeśli zdecydujesz się do nas dołączyć, Twoim głównym zadaniem będzie tworzenie scenariuszy, które będą podstawą do nagrywania wideolekcji z fizyki na poziomie szkoły podstawowej. Do zadań konsultanta należy także ocena gotowych wideolekcji pod kątem ich poprawności metodycznej i merytorycznej oraz tworzenie interaktywnych ćwiczeń dopasowanych do tematyki poszczególnych filmów edukacyjnych.

Wymagania

Szukamy kogoś...

  • kto jest lub niedawno był/a nauczycielem/nauczycielką fizyki z przynajmniej dwuletnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć w szkole podstawowej;
  • dla kogo fizyka jest pasją i kto lubi dyskutować i tworzyć nową jakość w nauczaniu;
  • kto potrafi przystępnie wytłumaczyć i najprostsze, i te trudniejsze tematy z podstawy programowej każdemu uczniowi;
  • kto może nam poświęcić od 20 do 40 godzin tygodniowo;
  • kto posługuje się przynajmniej komunikatywnym angielskim.

Oferujemy...

  • Pracę w młodym zespole pełnych energii i optymizmu ludzi, którzy lubią Jirę, Trello i Google Docsy oraz uwielbiają kombinować, jak zrobić jeszcze lepiej to, co robią.
  • Wygodną bazę w centrum Warszawy.
  • Wynagrodzenie odpowiednie do czasu i umiejętności, które jesteś nam w stanie zaoferować.

Prezentacja firmy

At Katalyst Education, we want an education environment which gives all ... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
03/05/2020
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Nauka / Edukacja / Szkolenia