Młodszy Specjalista SOC (na umowę o pracę)

Warszawa, mazowieckie

PWPW S.A.

Opis stanowiska pracy

Zakres głównych zadań realizowanych na stanowisku:

  • Stałe monitorowanie zdarzeń bezpieczeństwa pochodzących m.in. z systemów zarządzania logami i wspierających wykrywanie ataków,
  • Stałe monitorowanie zdarzeń sieciowych oraz zdarzeń z systemów objętych ciągłym monitoringiem,
  • Analiza zdarzeń/logów,
  • Wstępna analiza i klasyfikacja incydentów teleinformatycznych,
  • Zbieranie i analiza informacji dotyczących zagrożeń,
  • Opracowywanie raportów,
  • Udział w zespołach zadaniowych,
  • Współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi.

Wymagania:

  • Preferowane wykształcenie wyższe techniczne lub ścisłe; z zakresu informatyki, automatyki, bezpieczeństwa IT/OT (lub w trakcie studiów – studenci kierunków informatycznych),
  • Doświadczenie zawodowe zdobyte na stanowiskach z zakresu informatyki, szczególnie związanych z bezpieczeństwem (specjalista ds. bezpieczeństwa IT, inspektor bezpieczeństwa IT, administrator zabezpieczeń IT, administrator sieci lub systemów, wdrożeniowiec systemów IT);
  • Znajomość systemów operacyjnych Windows i Linux;
  • Znajomość protokołów sieciowych rodziny TCP/IP;
  • Znajomość rozwiązań typu: SIEM, DLP, anty-malware, wykrywanie włamań będzie dodatkowym atutem;
  • Znajomość aktualnych zagrożeń dla bezpieczeństwa systemów IT i przemysłowych (OT);
  • Dobra bierna i komunikatywna znajomość języka angielskiego (kontakty z dostawcami i audytorami, webinaria/samokształcenie, oryginalna dokumentacja techniczna, normy międzynarodowe);
  • Umiejętność pracy w zespole;
  • Umiejętność analitycznego myślenia;
  • Bardzo dobra organizacja pracy;
  • Gotowość do systematycznego podnoszenia kwalifikacji (szkolenia, samokształcenie).

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • Pakiet benefitów pozapłacowych (m.in.: opieka medyczna, karta Multisport),
  • Wsparcie w zdobywaniu nowej wiedzy: możliwość dofinansowania do studiów, szkolenia.

Uprzejmie informujemy, że wybranych kandydatów zaprosimy do PWPW S.A. na spotkanie.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. to firma szczycąca się ponad 90-letnią... tradycją na rynku producentów papierów wartościowych.

Nasza misja brzmi:

"Nasze produkty i usługi zapewniają wiarygodność procesów transakcji i identyfikacji"

Naszym odbiorcom oferujemy nowoczesne, dobrze zabezpieczone produkty i usługi o wysokiej jakości. Należą do nich m.in.: banknoty, papiery wartościowe, dokumenty, znaki akcyzy i znaczki pocztowe, jak również karty plastikowe oraz usługi elektroniczne.
  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
27/03/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Praca Automatyka , Praca IT - Hardware / Information Systems , Praca Instalacje / Utrzymanie / Serwis , Praca Inżynieria