Młodszy księgowy z językiem niemieckim - dział należności

Katowice, śląskie

Grafton Recruitment Sp. z o.o.

Opis stanowiska pracy

7-7-63164

We współpracy z międzynarodową firmą budującą centrum biznesowe poszukujemy osób biegle władających niemieckim, które chciałyby rozwijać swoją wiedzę i doświadczenie w obszarze księgowości.

Miejsce pracy: nowoczesna przestrzeń biurowa w centrum Katowic, możliwość częściowej pracy zdalnej.

Główne zadania na stanowisku to wsparcie księgowych i starszych księgowych w aktywnościach z obszaru należności, włączając:
- kontrolę i monitorowanie terminowego wpływu należności od klientów,
- analizę otwartych pozycji na kontach klientów, monitoring postępów w procesie collections,
- uzgadnianie kont i sprawdzanie rozbieżności oraz rozwiązywanie problemów dotyczących rozliczeń,
- przyznawanie i monitoring limitów kredytowych,
- alokacja płatności,
- udział w przygotowywaniu cyklicznych raportów i zestawień,
- aktywny udział w przeniesieniu procesów do jednostki w Katowicach.

Wymagania:
- bardzo dobry poziom języka niemieckiego i angielskiego,
- wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne,
- nastawienie na współpracę,
- wykształcenie kierunkowe - finanse/księgowość/ekonomia, będą postrzegane jako atut.

Korzyści:
- możliwość dołączenia do nowostworzonych struktur centrum usług wspólnych,
- zdobycie doświadczenia w obszarze księgowości,
- udział w tranzycji procesów z rynków europejskich,
- stabilność zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę,
- szeroka ekspozycja na kontakty międzynarodowe.

Ostatnia aktualizacja:
09/09/2021
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa , Praca Administracja biurowa , Praca Finanse