Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 19/08/2018.

Marketing manager

Warszawa, mazowieckie

Adecco Poland Sp. z o.o.

Opis stanowiska pracy

Responsibilities:

  • To consult with business leads and advise on marketing related projects for specific products and services;
  • To develop marketing plans for specific products and service;
  • To execute and evaluate all campaigns in cooperation with relevant teams;
  • To lead on media buying and ensure contracts are in place, following our client"s projects
  • To monitor allocated marketing budget;
  • To project lead on specific promotional campaigns and events;
  • To adapt global materials in accordance with local context - in cooperation with graphic studio;
  • To maintain both internal and external key relationships;
  • To contribute ideas to the strategy process;
  • To produce marketing plans and budgets;
  • To create of the effective communications plans.

Expectations:

  • Bachelors' degree; desirable qualification in marketing;
  • Significant professional experience in marketing;
  • Fluency in both Polish and English language - at least C1 level;
  • Teamwork ability;
  • Diligence regarding timing and quality of the provided services;
  • Smaller projects leadership and risk management skills.

Other requirements:

  • Legal right to work in Poland

We offer:

  • A temporary contract of 6 months assignment, 30 hours per week
  • An opportunity to work in the international environment;
  • A modern office located in the centre of Warsaw;
  • Flexible hours;
  • An access to the our client"s cultural events;
  • A friendly atmosphere.

Numer referencyjny: MS/3/05/12/17/WA1

Adecco Poland Sp. z o.o. należy do międzynarodowej korporacji Adecco S.A. - światowego... lidera wśród firm doradztwa personalnego, który posiada 5600 placówek w 60 krajach. W Polsce działamy od 1994 roku. Swoją wiedzą i doświadczeniem służymy w ponad 30 lokalizacjach na terenie kraju. W 2013 roku pracę dzięki Adecco Poland znalazło ponad 26 000 osób. Adecco Poland Sp. z o.o. jest Agencją Zatrudnienia nr 364.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
03/02/2018
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Marketing / PR / Social Media