Koordynator ds. podatków (akcyza) - Grójec

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

W związku z rozwojem firmy i planowanym stworzeniem działu podatkowego szukamy eksperta w zakresie akcyzy. Jest to idealna okazja dla osób mających duże doświadczenie w tym obszarze, chcących tworzyć dział podatkowy od podstaw oraz rozwijać kompetencje managerskie.Najważniejszym aspektem będzie stworzenie składu podatkowego we współpracy z doradcą podatkowym oraz CFO, a także nadzór nad całością spraw związanych z akcyzą w firmie.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest międzynarodowa firma produkcyjna z branży spożywczej.
W związku z jej rozwojem i planem na stworzenie działu podatkowego poszukujemy doświadczonego specjalisty, który we współpracy z CFO i doradcą podatkowym zajmie się tematyką akcyzy i składu podatkowego, a w przyszłości podejmie się rozbudowy tego działu.

Opis stanowiska

  • Przygotowanie deklaracji podatkowych we współpracy z działem księgowości
  • Współpraca z doradcą podatkowym oraz CFO w zakresie spraw celnych i akcyzy
  • Ewidencja wyrobów akcyzowych, obsługa dostaw i sprzedaży pod kątem podatkowym
  • Koordynacja saldowania wyrobów akcyzowych
  • Przygotowanie raportów i analiz dot. składu podatkowego
  • Kontrola przestrzegania procedur podatkowych i celnych
  • Współpraca z Urzędem Celnym oraz kontrahentami i firmami transportowymi
  • Współpraca z zespołem podatkowym (akcyza) w centrali spółki

Profil kandydata

  • Min. 3-letnie doświadczenie w obszarze podatkowym (wiedza z zakresu akcyzy i spraw celnych - warunek konieczny)
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego - min. B1
  • Strategiczne myślenie, umiejętność podejmowania decyzji

Oferujemy

  • Możliwości rozwoju na nowo utworzonym stanowisku
  • Atrakcyjne wynagrodzenie (zatrudnienie w oparciu o UoP lub kontrakt na działalność gospodarczą)
  • Pakiet benefitów (opieka medyczna, bonus roczny, kursy językowe) oraz elastyczny czas pracy
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page