Kontroler Finansowy

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Dla naszego Klienta, międzynarodowej organizacji z sektora usługowego o rozproszonej strukturze, poszukuje osoby na stanowisko Kontroler Finansowy/ Starszy Analityk Finansowy. Osoba ta będzie ściśle współpracowała z Zarządem, Finance Managerem oraz zespołami rachunkowości. Będzie wspierała inicjatywy w zakresie efektywność kontroli wewnętrznych w obszarze finansowo-biznesowym i wdrożeń rozwiązań informatycznych.

Informacje o kliencie

Międzynarodowa organizacja z branży usługowej ulokowana na Mokotowie.

Opis stanowiska

  • Terminowość i jakość cyklicznego raportowania grupowego i lokalnego, za ustalenie jego zakres i przebieg
  • Współpracuje z innymi osobami w zespole controllingu, ustala podział prac dotyczących raportowania- zajmuje się najtrudniejszymi przypadkami
  • Podjęcie rozbudowy efektywnego procesu raportowania
  • Podniesie jakości informacji finansowej na poziomie spółki, identyfikacja słabości organizacji i procesów finansowych, wspieranie usprawnień, nadzór nad procesem analizy informacji finansowych, kontroli P&L
  • Odpowiedzialność za raportowanie zarządcze oraz grupowe
  • Budowanie świadomości procesów finansowych w dziale operacji, egzekwowanie wzajemnych ustaleń, wsparcie merytoryczne i prowadzenie komunikacji w strategicznych obszarach
  • Wspieranie zespołu kontrolingu biznesowego
  • Wsparcie we wdrożeniach systemów i narzędzi informatycznych - BI, ERP, workflow
  • Dbanie o terminowe raportowanie do Zarządu oraz Grupy
  • Identyfikacja i eliminacja procesów nieefektywnych i niepotrzebnych
  • Priorytetyzacja zadań, skupienie na głównych ryzykach, nastawienie na rozwiązywanie problemów
  • Wsparcie unifikacji (zmiany charakteru) informacji dostarczanej przez kontrakty do działu księgowego

Profil kandydata

  • Minimum 5 letnie doświadczenie zawodowe w controllingu na samodzielnym stanowisku związanym z raportowaniem lub 5 letnie doświadczenie w firmie consultingowej
  • Doskonałe umiejętności techniczne - osoba o wysokich umiejętnościach analitycznych, zdolności rozumienia i analizy informacji finansowej, wyciągania wniosków, dostrzegania zależności i trendów pomiędzy danymi finansowymi, pozyskiwania danych finansowych ze złożonych plików i systemów - warunek konieczny
  • Wysoko rozwinięte umiejętności techniczne Excel, mile widziana znajomość SQL i VBA
  • Duża samodzielność, dobra organizacja pracy, szybkość uczenia się i działania, konsekwencja i dążenie do założonego celu, zgłaszanie i wdrażanie własnych usprawnień
  • Zaawansowana wiedza finansowa i rachunkowo-księgowa (raportowanie zgodnie z accounting manual)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego

Oferujemy

  • Praca w międzynarodowej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku, lidera w swojej branży
  • Udział w ciekawych projektach
  • Stabilne warunki zatrudnienia
  • Możliwość rozwoju zawodowego
  • Pakiet benefitów pozapłacowych
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page