Kontroler Finansowy / Biznesowy - b. usługowa

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Osoba będzie zaangażowana w budowanie procesów raportowych, w celu analizy działalności firmy.
Świetna propozycja dla osób z min. 2 letnim doświadczeniem w analizie fin., które chcą zbudować kontroling u boku doświadczonego CFO.
Docelowo: funkcja Finance Managera.
Szybko rozwijający się biznes + świetny CFO + wachlarz obowiązków = atrakcyjna oferta
Firma współpracująca ze znanymi markami z sektora transportowego.

Informacje o kliencie

Poszukiwana osoba będzie zaangażowana w budowanie/rozwijanie procesów raportowych, w celu analizy działalności organizacji.
Jest to świetna propozycja dla osób z min. 2 letnim doświadczeniem w analizie fin., które chcą uczestniczyć w tworzeniu, adaptacji i rozwijaniu kontrolingu fin-biz, u boku doświadczonego CFO.
Docelowo: objęcie funkcji Finance Managera.

Stale (i szybko) rozwijający się biznes + doświadczony CFO + szeroki wachlarz obowiązków kontrolingowych = atrakcyjna oferta pracy !
Naszym klientem jest firma z branży usługowej, współpracująca ze znanymi (globalnymi) brandami z sektora transportowego.

Opis stanowiska

Kontroling/Raportowanie:

  • Analiza i raportowanie miesięcznych wyników firmy na bazie danych księgowych
  • Tygodniowe raportowanie sprzedaży (marża, rentowność, kanał sprzedaży itp.)
  • Przygotowywanie prognoz na poziomie spółki wraz z aktualizacją planu
  • Aktywny udział w procesie budżetowania
  • Kontrola poprawności rozliczeń kosztowych oraz przychodowych
  • Bieżąca kontrola i planowanie przepływów pieniężnych (cash flow)
  • Koordynacja cyklicznych zamknięć (mc/rok)
  • Przygotowywanie raportów ad hoc na potrzeby kadry zarządczej
  • Ścisła współpraca z księgowością oraz audytem (m.in. w badaniu sprawozdań)

Analiza biznesowa:

  • Ustalenie zakresu wymaganych informacji finansowych, potrzebnych do podejmowania decyzji biznesowych
  • Wsparcie w przygotowaniu systemu do ewidencji kosztów/przychodów (kategorie, źródła powstania, alokacje itp.)
  • Usprawnienie procesu komunikacji między dywizjami w zakresie spraw finansowych
  • Kooperacja z innymi działami (sprzedaż, marketing, IT) w realizacji działań i usprawnianiu procesów
  • Kontrola transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi (poprawność rozliczeń, weryfikacja wymaganej dokumentacji)
  • Udział w procesie pozyskiwania finansowania (leasing, kredyt)

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe (lub w trakcie studiów) w obszarze finansów, ekonomii lub pokrewne
  • Min. 2-3 letnie doświadczenie w pracy w kontrolingu/analizie
  • Bardzo dobra znajomość Excela
  • Praktyczna znajomość analizy finansowej (KPI, cash flow, kapitały itp.)
  • Min. podstawowa znajomość rachunkowości (P&L, BS, raportowanie)

Oferujemy

  • Praca w prężnie rozwijającej się organizacji będącej partnerem globalnych firm z sektora transportowego
  • Umowa o pracę / umowa B2B
  • Pakiet benefitów (prywatna opieka med., karta sportowa)
  • Hybrydowy model pracy
  • Premia roczna
  • Realne możliwości rozwoju kompetencji
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page