Key Account Manager (FMCG, kanał nowoczesny, mrożonki)

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Celem tego stanowiska jest zapewnienie realizacji polityki sprzedaży produktów (mrożonki) w powiązaniu z planami biznesowymi (obrót, udziały rynkowe, zyskowność, strategia cenowa) założonymi dla obsługiwanych kluczowych klientów w kanale nowoczesnym.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest jeden z liderów na rynku mrożonek w Polsce. W związku z dalszymi planami rozwojowymi spółka poszkuje osoby na stanowisko Key Account Managera do obsługi kluczowych Klientów firmy pozostającymi w kanale nowoczesnym. Poza doświadczeniem na podobnym stanowisku (mile widziane z kategorii mrożonek) wymagane są wysokie zdolności negocjacyjne oraz analityczne.

Opis stanowiska

ZAKRES ODPOWIEDZIALNOŚCI

  • odpowiedzialność za realizację strategii sprzedaży Spółki, wolumenowe plany sprzedaży i poziom realizowanego profitu
  • odpowiedzialność za realizację kontraktów
  • zapewnienie wymaganego poziomu dostępności produktów oraz optymalizacja parametrów obsługi klienta
  • zapewnienie zyskowności współpracy z obsługiwanymi klientami, realizacja założeń marżowych
  • optymalizacja asortymentu u klientów celem osiągnięcia maksymalnej rotacji
  • prezentacja i wprowadzanie do oferty klienta nowych produktów
  • kreacja, koordynacja i nadzorowanie dodatkowych akcji promocyjnych i sprzedażowych,
  • prowadzenie negocjacji handlowych z klientami
  • kontrola prawidłowości rozliczeń finansowych z poszczególnymi klientami
  • aktywne uczestnictwo w wyjaśnianiu zaległości płatniczych
  • analizowanie działań konkurencji na rynku i rekomendacje zmian w polityce sprzedaży
  • kreowanie pozytywnego wizerunku firmy w kontaktach z klientami
  • systematyczne sporządzanie zleconych przez przełożonego raportów i analiz, prowadzenie administracji sprzedaży

Profil kandydata

  • Min. 4-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku KAMa i współpracy z klientami sieciowymi
  • znajomość rynku FMCG i branży mrożonek
  • doświadczenie w procesie planowania sprzedaży, negocjacji i realizacji kontraktów
  • Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne oraz w zakresie podejmowania decyzji na podstawie danych rynkowych, umiejętność wnioskowania i dostrzegania trendów rynkowych.
  • Dobra znajomość języka angielskiego interpersonalne
  • Samodzielność i inicjatywa w działaniu
  • Zorientowanie na osiąganie wyznaczonych celów,
  • Wysokie zdolności interpersonalne w zakresie nawiązywania i budowania relacji i kontaktów biznesowych
  • Otwartość na nowe doświadczenia i zmiany oraz innowacje
  • Inicjatywa we wdrażaniu nowych rozwiązań systemowych

Oferujemy

Nasz Klient oferuje:

  • współpracę z kluczowymi partnerami firmy
  • konkurencyjne wynagrodzenie powiązane z atrakcyjną premią
  • samochód służbowy
  • opiekę medyczną

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page