Opis stanowiska pracy

5-7-63170

For our Client, a multinational healthcare company, we are looking for Candidates for the position of:

Junior AP Accountant.

A succesful Candidate will be responsible for:
- employee and credit card expenses reconciliation
- booking invoices into accounting system
- preparing and reconciling vendor payments

Wymagania:
- higher degree in F&A area
- good knowledge of MS Excel
- fluent English (min. B2)
- motivation and willingness to learn

Korzyści:
- stable job in an international company
- opportunity for developement in the finance area
- benefit package

Ostatnia aktualizacja:
31/07/2021
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Praca Finanse , Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa