Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 18/06/2018.
Oferta wyróżniona

Java Script Developer

Warszawa, mazowieckie

Devire

Opis stanowiska pracy

Miejsce pracy / Location Warszawa

Nasz Klient zapewnia / Our Client offers

For our client, a leading software provider and provider of industry resources, we are looking for Integration Developer / Java Script Developer to support our team in Warsaw

Your experience and skills:

  • good knowledge of JavaScript,  SQL, SOAP and REST,
  •  familiarity with programming in Java,
  • knowledge of XSLT and XPATH,
  • English at a level that allows direct communication and analysing technical documentation
  • very good teamwork skills and commitment,
  • experience in BPM and Integration projects will be additional asset.

Your role :

  • support project teams and develop practical skills in software development using the following technologies: Java, Javascript, ESQL, XSLT, SOAP/REST, WebServices

We offer :

  • Working in a modern and friendly international environment in a growing IT structure
  • B2B contract via devire
  • Attractive benefit package

  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
18/06/2018
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Branża / kategoria:
Praca IT - Programowanie / Analizy