IT Solutions Architect

HAYS

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

Warszawa
NR REF.: 1173964

Hays IT Contracting to współpraca oparta na zasadach B2B. Łączymy specjalistów IT z najciekawszymi, technologicznymi projektami na rynku. Dołącz do grona 500 zadowolonych Kontraktorów pracujących dla klientów Hays!
Nasz klient poszukuje kandydatów na stanowisko:
Architect Solution
Location: Poznań/Warszawa/Wrocław
Branża: Bankowa
Forma zatrudnienia: B2B (przezHays Poland)
Długość projektu: Długoterminowy
Rate: PLN/h net on B2B
Data startu: maksymalnie 3 miesięczny okres wypowiedzenia
Praca zdalna: 100% zdalnie

Twoja rola:
Na tym stanowisku zajmujesz się wskazywaniem systemów informatycznych, w których mają zostać zaimplementowane wymagania biznesowe. Jesteś również odpowiedzialny za wskazanie sposobu realizacji wymagań w poszczególnych systemach. Musisz również określić przepływ danych pomiędzy poszczególnymi aplikacjami i wskazać tworzone/zmieniane interfejsy. Na dalszych etapach wytwarzania oprogramowania będziesz udzielał konsultacji w zakresie architektury zespołom wewnętrznym i dostawcom.
Ponadto:
  • Wybierasz technologie, w których będą realizowane nowe aplikacje w zgodzie z obowiązującymi standardami IT.
  • Wykonujesz odbiory dokumentacji systemowej pod kątem zgodności z architekturą rozwiązania.
  • Uczestniczysz w procesach wyboru dostawcy oprogramowani (przygotowanie RFP, odbiór ofert, wybór dostawcy).
  • Zajmujesz się opracowywaniem i utrzymywaniem standardów dotyczących obszaru architektury rozwiązań.
Twój zespół Jesteśmy zespołem architektów w nowo wydzielonym Obszarze w Banku (SOHO) wokół bankowości dla małych i średnich przedsiębiorstw. Wspieramy zespoły zwinne w ramach 4 domen architektury: Business, Data, Application, Technology. Tworząc nasze rozwiązania zmierzamy w kierunku Microservice Architecture i Cloud Native. W swojej pracy jesteśmy mocno zorientowani na osiągnięcie celów biznesowych, nie zapominając przy tym o funkcjonujących standardach w IT.

Twoje doświadczenie i umiejętności To Ciebie poszukujemy, jeżeli:
  • Masz przynajmniej 2-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku architekta rozwiązań.
  • Jesteś w pełni samodzielny i bierzesz odpowiedzialność za powierzone zadania.
  • Znasz wzorce projektowe i frameworki związane z architekturą mikrousługową (Domain Driven Design, Hexagonal Architecture, CQRS, Service Mesh etc).
  • Masz doświadczenie w projektowaniu rozwiązań wdrażanych na platformie kontenerowej Kubernetes.
  • Posiadasz praktyczną znajomość UML i BMPN2.
  • Znasz narzędzia CASE (w szczególności Sparx Enterprise Architect – to petarda).
  • Posiadasz umiejętność analitycznego myślenia jak również dostrzegania szerszej perspektywy.
  • Znasz zagadnienia związane z architekturą zorientowaną na usługi (SOA) i technologiami integracyjnymi.
  • Masz Umiejętności interpersonalne i negocjacyjne.
  • Znasz język angielski w stopniu umożliwiającym komunikację i czytanie dokumentacji technicznej.

  Dodatkowym twoim atutem będzie jeśli:
  • Znasz zagadnienia biznesowe z dziedziny bankowości.
  • Posiadasz znajomość narzędzi wykorzystywanych do tworzenia procesu CI/CD (Jenkins, Argo CD etc.)
  • Masz doświadczenie w konstrukcji architektury systemowej i technicznej banków oraz innych instytucji finansowych.
  • Posiadasz Certyfikaty z obszaru standardu TOGAF® 9.

HAYS Poland sp. z o. o. jest agencją zatrudnienia zarejestrowaną pod numerem 361 w rejestrze agencji zatrudnienia prowadzonym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego #1174731

Prezentacja firmy

HAYS Poland jest firmą doradztwa personalnego, należącą do międzynarodow... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
18/06/2023
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Policealne
Branża / kategoria:
Praca Nauka / Edukacja / Szkolenia, Praca Inne, Praca Inżynieria