Inside Sales Specialist with Dutch

Warszawa, mazowieckie

Gi Group Sp. z o.o.

Opis stanowiska pracy

In regard to further development of one of our Clients we are currently seeking Candidates for a position of:

Wymagania

IN THIS ROLE YOU WILL:

- achieve monthly new business revenue targets from new or existing accounts

- lead sales campaigns for new business revenue generation

- using usage reports, identify and defend accounts at risk,whilst targeting new areas for growth

- establish and maintain relationships with key users

- ensure highest level of client support is given to all users in your user community

- manage multiple opportunities, at various stages of the sales cycle at the same time

- monitor and report competitor and market trends

REQUIREMENTS:

- FLUENT OR NATIVE: DUTCH

- communicative knowledge of English

- knowledge of MS Office package

- problem solving skills

- pro-customer attitude

- very good communication skills

WE OFFER:

- high and attractive salary (base and bonus)

- the ability to use your knowledge of foreign language on a daily basis at work

- experience with a range of Clients and technology solutions which provides professional relevance

- social benefit packages including sports card, Enel-med

- great location (Rondo Daszyńskiego)

Gi Group jest międzynarodową agencją pracy i doradztwa personalnego. Prowadzimy... działalność w zakresie m.in. stałego i czasowego zatrudnienia, wyszukiwania i selekcji oraz outsourcingu. Dzięki bezpośredniej obecności i partnerstwom strategicznym działamy w 57 krajach świata. Posiadamy Certyfikat Ministerstwa Gospodarki i Pracy nr 570.  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
13/07/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Call Center / Telemarketing