HR Business Analyst

Warszawa, mazowieckie

ManpowerGroup Sp. z o.o.

Opis stanowiska pracy

What you’ll do:

Developing various data analytics and reports from SAP HR modules
• Ensuring data governance
• Writing management reports and analyses
• Continuous caring for data quality
• Testing newly created analytics and reports

The skills you’ll need:

• Analytical skills obtained through prior experience
• Strong HR tools skills (SAP HR, Success Factor, SAC, Power BI)
Strong communication skills in English

For your effort you will be awarded with:

Full-time job contract with competitive salary
Wide range of benefits: medical care, life insurance, Multisport card, lunch card, language courses, transport and holiday allowance
• Best location in Warsaw, nearby Rondo Daszyńskiego

Permanent employment offer.

ManpowerGroup, światowy lider innowacyjnych rozwiązań dla rynku pracy, od 2001 roku wspiera... swoich klientów i kandydatów w Polsce poprzez sieć blisko 70 agencji rozmieszczonych na terenie całego kraju. Organizacja oferuje unikalne usługi z obszaru HR dla firm i kandydatów, poprzez wachlarz swoich marek: ManpowerGroup™ Solutions, Manpower® oraz Experis™. Usługi ManpowerGroup w Polsce obejmują pracę tymczasową, rekrutację stałą i badanie kompetencji pracowników, zatrudnienie zewnętrzne, outsourcing procesów, doradztwo personalne, zarządzanie karierą oraz outplacement.  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
07/03/2020
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Analityka , Praca HR / Kadry / Rekrutacja