Opis stanowiska pracy

INSTYTUT CHEMII PRZEMYSŁOWEJ IM. PROF. I. MOŚCICKIEGO W WARSZAWIE ZATRUDNI GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO.

ZAKRES OBOWIĄZKÓW

  • Nadzór nad prowadzeniem pełnej księgowości zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości.
  • Aktualizacja zasad polityki rachunkowości, zasad obiegu i kontroli dokumentów finansowo-księgowych, zasad inwentaryzacji.
  • Sporządzanie bilansów, sprawozdań finansowych, w tym rocznego sprawozdania finansowego (bilansu),raportów, deklaracji podatkowych, sprawozdań statystycznych.
  • Zarządzanie finansami jednostki, akceptacja płatności, dysponowanie środkami na rachunkach bankowych.
  • Zapewnienie pod względem finansowym prawidłowości zawieranych umów.
  • Udział w opracowywaniu planu rzeczowo-finansowego i monitorowanie jego realizacji.
  • Sporządzanie okresowych analiz ekonomiczno-finansowych na potrzeby Dyrekcji Instytutu.
  • Nadzór i koordynacja pracy zespołu głównego księgowego, organizowanie oraz delegowanie zadań podległym pracownikom.
  • Nadzór nad prowadzeniem rozliczeń i sprawozdawczości projektów realizowanych w Instytucie.
  • Ścisła współpraca z audytorami oraz instytucjami zewnętrznymi w zakresie prowadzonej działalności statutowej i projektowej Instytutu.

OFERUJEMY:

  • pracę w wymiarze pełnego etatu w oparciu o umowę o pracę,
  • stabilne zatrudnienie w instytucie z wieloletnią tradycją,
  • pakiet socjalny (pożyczki z ZFŚS, Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa, możliwość przystąpienia do Pracowniczego Programu Emerytalnego i korzystnego ubezpieczenia).

Wymagania

WYMAGANIA:

  • Wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku: rachunkowość, finanse lub ekonomia
  • Doświadczenie na stanowisku kierowniczym w księgowości, w tym minimum 3 lata na stanowisku głównego księgowego
  • Bardzo dobra teoretyczna i praktyczna znajomość ustawy o rachunkowości oraz bieżących przepisów podatkowych (VAT, CIT)
  • Doświadczenie w prowadzeniu księgowości w instytucie badawczym
  • Teoretyczna i praktyczna znajomość ustawy o zasadach finansowania nauki i ustawy o instytutach badawczych
  • Doświadczenie w rozliczaniu krajowych i unijnych projektów badawczych
  • Praktyczna umiejętność obsługi oprogramowania finansowo-księgowego

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV poprzez serwis.
Osoby, których oferty zostaną pozytywnie rozpatrzone, zostaną powiadomione o terminie rozmowy kwalifikacyjnej.

Prezentacja firmy

Instytut Chemii Przemysłowej im. prof. I. Mościckiego w Warszawie... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
10/04/2018
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Bankowość, Praca Finanse