Główny Księgowy/Księgowa - US GAAP - Mokotów/Sielce

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Dla naszego Klienta, firmy świadczącej usługi montażu urządzeń chłodniczych poszukujemy Kandydatów na stanowisko Głównego Księgowego.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest firma z kapitałem amerykańskim oraz skali biznesu około 110 mln PLN rocznie. Poszukujemy Kandydatów, którzy będą chcieli dołączyć do małej spółki i prowadzić ich pełną księgowość, raportować swoją prace do Dyrektora finansowego w ramach grupy, który nie jest lokalnie w Polsce.

Opis stanowiska

* Kompleksowe prowadzenie księgowości spółki usługowej według polskich i międzynarodowych przepisów
* Nadzór nad pracą działu księgowości - dwuosobowy zespół
* Nadzór nad pracą zewnętrznego dostawcy usług księgowych
* Sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych według ustawy o rachunkowości
* Sporządzanie deklaracji podatkowych (VAT, CIT, podatek u źródła)
* Odpowiedzialność za obsługę kadrowo-płacową spółki
* Reprezentowanie spółki przed organami skarbowymi i audytorami
* Rozliczanie operacji zagranicznych - WDT, WNT, Import, Eksport
* Opracowanie i aktualizacja dokumentacji cen transferowych
* Sporządzanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu (zamknięcia miesiąca)
* Współpraca z Zarządem i innymi działami w zakresie merytorycznego wsparcia w prowadzeniu działalności (m.in. zmiany w prawie podatkowym)
* Nadzór nad raportowaniem do Izby celnej (INTRASTAT), NBP oraz GUS
* Wsparcie merytoryczne przy pracach nad aktualizacja oprogramowania księgowego JD Edwards zgodnie z obowiązującymi wymogami prawnymi

Profil kandydata

* Wyższe wykształcenie ekonomiczne (finanse/księgowość)
* Minimum 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku
* Doskonała znajomość zagadnień polskiej rachunkowości finansowej i zarządczej
* Znajomości US GAAP - warunek konieczny

* Umiejętność zarządzania zasobami ludzkimi
* Znajomość systemów klasy ERP
* Bardzo dobre umiejętności analitycznego myślenia oraz syntetycznego przedstawiania zadań i celów działania
* Świadomość kosztowa
* Bardzo dobra znajomość języka angielskiego

Oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Pakiety Medyczny Medicover
  • Premia roczna
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page