Główny Księgowy/ Główna Księgowa

AUTO1 Polska Sp. z o.o.

Warszawa, mazowieckie

AUTO1 Group to europejski lider wśród online’owych platform samochodów używanych. Jesteśmy obecni w ponad 30 krajach, gdzie z powodzeniem kupujemy i sprzedajemy auta używane. Łącząc kupujących i sprzedających za pomocą technologii umożliwiamy dealerom i konsumentom bezproblemową wymianę handlową w całej Europie. AUTO1 Group posiada jednostki biznesowe takie jak AUTO1.com, Autohero.com oraz wirkaufendeinauto.de.

Miejsce pracy: Warszawa

Obowiązki:

  • Zarządzanie kilkuosobowym zespołem księgowym,
  • Prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowość i MSSF
  • Nadzór nad poprawnością rozliczeń podatkowych we współpracy z zespołem podatkowym,
  • Sporządzanie rocznych oraz okresowych sprawozdań finansowych oraz współpraca z Centralą przy sporządzaniu sprawozdania skonsolidowanego całej grupy i innych raportów niezbędnych do podsumowań i interpretacji aktualnej i przewidywanej kondycji finansowej firmy, raportowanie do centralnego działu finansów grupy w Berlinie,
  • Wdrażanie centralnych inicjatyw w obszarze księgowości,
  • Wsparcie przy sporządzaniu deklaracji (CIT, VAT, VAT-UE, WHT, akcyza, INTRASTAT) oraz przygotowanie i wysyłka JPK,
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (tj. US, ZUS, GUS, NBP i inne),
  • Kontrola merytoryczna nad procesami księgowymi i ich zgodnością z procedurami obowiązującymi w dziale księgowym - audyt wewnętrzny
  • Nadzór nad prowadzeniem ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych oraz dokonywanie odpisów amortyzacyjnych,
  • Przeprowadzanie i rozliczanie inwentaryzacji aktywów spółek,
  • Optymalizacja i usprawnianie organizacji procesów księgowych,
  • Prowadzenie pełnej księgowości spółki zgodnie z obowiązującymi przepisami,
  • Współpraca z zewnętrznymi biurami rachunkowymi w regionie CEE

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne,
  • Min. 5 lat doświadczenia w zarządzaniu zespołem księgowym,
  • Min. 2 lata doświadczenia w pracy na stanowisku Głównego Księgowego/Głównej Księgowej,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie C1,
  • Bardzo dobra, praktyczna znajomość przepisów prawa podatkowego oraz ustawy o rachunkowości oraz MSSF,
  • Bardzo dobra znajomość programu Symfonia FK,
  • Znajomość programu ORACLE będzie dodatkowym atutem,
  • Dobra znajomość MS Excel,
  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej i podległego zespołu

Oferujemy:

  • Pracę w dynamicznie rozwijającej się międzynarodowej firmie w branży motoryzacyjnej
  • Umowę o pracę ze stałym wynagrodzeniem i systemem prowizyjnym
  • Benefity pozapłacowe (opieka medyczna, karta sportowo-rekreacyjna, ubezpieczenie grupowe i wiele więcej)
  • Otwartość na wdrażanie nowych pomysłów usprawniających działanie firmy
  • Przyjazną atmosferę pracy w zespole nastawionym na współpracę
  • Doskonałe możliwości rozwoju zawodowego w dynamicznym środowisku

Jeśli jesteś zmotywowany i lubisz wyzwania - czekamy na Ciebie!

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.