Hays Accountancy Finance

Główna Księgowa

Kraków
NR REF.: 1155222

Dla mojego Klienta firmy z branży budowlanej poszukuję kandydatów na stanowisko:

Główny Księgowy/ Główna Księgowa
Miejsce pracy: Kraków

Zakres obowiązków:

  • Prowadzenie pełnej księgowości firmy zgodnie z Ustawą o Rachunkowości oraz raportowanie w oparciu o standardy grupowe oraz IFRS
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych (miesięcznych, kwartalnych, rocznych) oraz raportowanie do Grupy
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych (CIT, VAT, PIT)
  • Nadzór nad płatnościami i planowaniem przepływów pieniężnych
  • Zabezpieczanie prawidłowości umów (pod względem finansowym i podatkowym)
  • Współpraca i reprezentowanie firmy w audytach wewnętrznych i zewnętrznych
  • Współpraca i reprezentowanie firmy przed instytucjami zewnętrznymi (US, GUS, banki, instytucje finansowe)
  • Prowadzenie projektów wewnętrznych mających na celu usprawnienia procesów i procedur wewnątrz działu księgowości oraz całej Spółki
  • Nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości, utrzymanie dobrych relacji i motywowanie pracowników zespołu
  • Współpraca ze wszystkimi działami firmy w zakresie wsparcia kluczowych decyzji dotyczących działalności firmy
  • Współpraca w ramach Grupy Kapitałowej.

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, rachunkowość), uprawnienia doradcy podatkowego lub tytuł Biegłego Rewidenta będzie dużym atutem
  • Minimum 4-5 lat doświadczenia w pracy na stanowisku Główny Księgowy
  • Doskonała praktyczna znajomość zagadnień księgowych i podatkowych (ustawa o rachunkowości, standardy MSR/MSSF, przepisy podatkowe)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (pozwalająca na swobodne biznesowe kontakty z Grupą)
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Excel
  • Znajomość branży budowlanej będzie istotnym atutem
  • Zdolności analityczne oraz umiejętność identyfikowania problemów i poszukiwania rozwiązań
  • Odpowiedzialność, samodzielność i umiejętność podejmowania decyzji
  • Otwartość, komunikatywność, systematyczność oraz zaangażowanie
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem księgowym.

Klient oferuje:

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Ubezpieczenie na życie
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Możliwość rozwoju zawodowego.

Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu.
Oferta pracy, na którą zgłaszasz swoją kandydaturę wymaga wypełnienia formularza bezpośrednio na stronie Pracodawcy.

Klikając "Aplikuj" zostaniesz przekierowany na stronę internetową Pracodawcy.

Zobacz wszystkie oferty pracy

Czy chcesz otrzymywać oferty pracy na podobne stanowiska?

Utwórz powiadomienie e-mail

Zapisani kandydaci otrzymują informacje jako pierwsi.

Podziel się ze znajomymi