Główna Księgowa

Hays Poland

Kraków, małopolskie

Hays Poland

Kraków
Kraków
NR REF.: 1155222

Dla mojego Klienta firmy z branży budowlanej poszukuję kandydatów na stanowisko:

Główny Księgowy/ Główna Księgowa
Miejsce pracy: Kraków

Zakres obowiązków:

  • Prowadzenie pełnej księgowości firmy zgodnie z Ustawą o Rachunkowości oraz raportowanie w oparciu o standardy grupowe oraz IFRS
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych (miesięcznych, kwartalnych, rocznych) oraz raportowanie do Grupy
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych (CIT, VAT, PIT)
  • Nadzór nad płatnościami i planowaniem przepływów pieniężnych
  • Zabezpieczanie prawidłowości umów (pod względem finansowym i podatkowym)
  • Współpraca i reprezentowanie firmy w audytach wewnętrznych i zewnętrznych
  • Współpraca i reprezentowanie firmy przed instytucjami zewnętrznymi (US, GUS, banki, instytucje finansowe)
  • Prowadzenie projektów wewnętrznych mających na celu usprawnienia procesów i procedur wewnątrz działu księgowości oraz całej Spółki
  • Nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości, utrzymanie dobrych relacji i motywowanie pracowników zespołu
  • Współpraca ze wszystkimi działami firmy w zakresie wsparcia kluczowych decyzji dotyczących działalności firmy
  • Współpraca w ramach Grupy Kapitałowej.

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, rachunkowość), uprawnienia doradcy podatkowego lub tytuł Biegłego Rewidenta będzie dużym atutem
  • Minimum 4-5 lat doświadczenia w pracy na stanowisku Główny Księgowy
  • Doskonała praktyczna znajomość zagadnień księgowych i podatkowych (ustawa o rachunkowości, standardy MSR/MSSF, przepisy podatkowe)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (pozwalająca na swobodne biznesowe kontakty z Grupą)
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Excel
  • Znajomość branży budowlanej będzie istotnym atutem
  • Zdolności analityczne oraz umiejętność identyfikowania problemów i poszukiwania rozwiązań
  • Odpowiedzialność, samodzielność i umiejętność podejmowania decyzji
  • Otwartość, komunikatywność, systematyczność oraz zaangażowanie
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem księgowym.

Klient oferuje:

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Ubezpieczenie na życie
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Możliwość rozwoju zawodowego.

Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Hays Poland