Główna Księgowa/Księgowy

BERKER DOMINIS Sp. z o.o.

Kraków, małopolskie

Opis stanowiska pracy

Polska firma budowlana, istniejąca na rynku od 30 lat, prowadząca budowy w Polsce i za granicą
poszukuje osoby zainteresowanej pracą na stanowisku:

Miejsce pracy: Kraków

Zadania:

• Prowadzenie skonsolidowanej księgowości Spółki zgodnie z ustawą o rachunkowości, przepisami dot. PIT, CIT i VAT, przepisami o statystyce publicznej, oraz innymi przepisami nakładającymi obowiązek składania sprawozdań zewnętrznych
• Sporządzanie bilansów, rozliczeń podatkowych i niezbędnych zestawień finansowych ( CIT i VAT), oraz raportów do GUS i banków
• Odpowiedzialność za kontakty z Urzędami Skarbowymi
• Współpraca z zewnętrznymi kontrahentami firmy ( banki, ubezpieczyciele)
• Zarządzanie gwarancjami, depozytami, płynnością finansową Spółki
• Przygotowywanie i wdrażanie wewnętrznych standardów z zakresu księgowości
• Przygotowywanie raportów i analiz na potrzeby Zarządu Spółki
• Analiza i uzgadnianie kont rozrachunkowych, wynikowych i bilansowych
• Nadzór nad pracą działu księgowego

Wymagania:

• Wykształcenie wyższe (ekonomiczne z zakresu rachunkowości)
• Minimum 4-5 letnie doświadczenie w pracy w księgowości na samodzielnym stanowisku
• Znajomość przepisów prawa podatkowego i ustawy o rachunkowości
• Znajomość zagadnień związanych z funkcjonowaniem spółek handlowych
• Znajomość języka angielskiego na poziomie B2

Oferujemy:

• Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
• Odpowiedzialne i samodzielne stanowisko
• Pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
• Przyjazną atmosferę pracy
• Atrakcyjne wynagrodzenie

Prezentacja firmy

Naszym celem jest skutecznie połączyć Kandydatów z odpowiednimi firmami ... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
01/12/2020
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Finanse