Główna Księgowa / Główny Księgowy - rekrutacja online

HRK S.A.

Warszawa, mazowieckie

HRK S.A.

Naszym klientem jest wiodący inwestor i deweloper z sektora nieruchomości convenience, w związku z dalszym rozwojem sruktur, poszukujemy kandydata na stanowisko Głównego Księgowego.

Główna Księgowa / Główny KsięgowyMiejsce pracy: Warszawa

Zadania:

  • Odpowiedzialność za procesy księgowe i podatkowe
  • Przegląd i rekomendowanie zmian w istniejących procedurach księgowych
  • Zarządzanie zespołem księgowym
  • Podsumowanie aktualnego stanu finansowego poprzez zbieranie informacji; sprządzanie bilansu, rachunku zysków i strat oraz innych raportów
  • Nadzór nad merytoryczną i formalną poprawnością dokumentów księgowych
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych
  • Współpraca z zespołem finansowym w celu wykonania powierzonych zadań księgowych w określonych terminach
  • Dokumentowanie transakcji finansowych poprzez zapisy księgowe na kontach
  • Monitorowanie i rejestrowanie transakcji finansowych zgodnie z polityką i przepisami firmy oraz zgodnie z ustawą o rachunkowości
  • Wykonywanie działań na koniec miesiąca, tj. uzgodnienia i zapisy księgowe
  • Miesięczne/kwartalne/roczne zamknięcie ksiąg
  • Sprawozdawczość ustawowa
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych (CIT, VAT), reprezentacja Spółki przed organami Skarbowymi
  • Sporządzanie raportów i sprawozdań finansowych zgodnie z wymogami banków, inwestorów i udziałowców
  • Współpraca z audytorami oraz instytucjami zewnętrznymi (GUS, NBP, UM, ZUS)
  • Inne zadania finansowe według potrzeb

Wymagania:

  • Kilkuletnie doświadczenia jako Główny Księgowy bądź Zastępca Głównego Księgowego
  • Wykształcenie wyższe (kierunek: finanse, rachunkowość)
  • Doświadczenia w pracy w firmie z branży nieruchomości będzie dodatkowym atutem
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem
  • Doświadczenie we wdrażaniu nowych rozwiązań w procedurach księgowych
  • Terminowość, rzetelność, umiejętność pracy pod presją czasu
  • Doskonałe umiejętności komunikacji ustnej i pisemnej
  • Umiejętność analitycznego myślenia i kreatywnego poszukiwania rozwiązań
  • Doskonałe umiejętności organizacyjne pracy własnej i zespołu
  • Doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku będzie dużym atutem
  • Znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację w codziennej pracy
  • Biegła znajomość MS Office
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.