Główna Księgowa / Główny Księgowy (MSR)

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Zatrudniona osoba będzie odpowiedzialna za prowadzenie księgowości spółki zgodnie z międzynarodowymi standardami rachunkowości. Z uwagi na charakter organizacji poszukujemy osoby, która czuje się komfortowo w zakresie optymalizacji procesów oraz wdrażania rozwiązań informatycznych. Idealnym kandydatem będzie osoba, która chciałby nie tylko zarządzać, ale również blisko współpracować ze swoim zespołem w zakresie operacyjnym.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest rozpoznawalna, międzynarodowa spółka z branży FMCG, prowadząca działalność produkcyjną oraz handlową.

Zatrudniona osoba będzie odpowiedzialna za prowadzenie księgowości spółki zgodnie z międzynarodowymi standardami rachunkowości. Z uwagi na charakter organizacji poszukujemy osoby, która czuje się komfortowo w zakresie optymalizacji procesów, zarządzania projektami oraz wdrażania rozwiązań informatycznych. Idealnym kandydatem będzie osoba z tzw. hands-on approach, która chciałby nie tylko zarządzać, ale również blisko współpracować ze swoim zespołem w zakresie operacyjnym.

Opis stanowiska

  • Odpowiedzialność za kształtowanie polityki rachunkowej i podatkowej spółki
  • Nadzorowanie i wsparcie pracy dużego zespołu księgowego (ok. 10 osób)
  • Sporządzanie kwartalnych i rocznych sprawozdań finansowych zgodnie z MSR/IFRS
  • Kontrola poprawności kalkulacji podatków oraz ewidencji wszelkich transakcji
  • Nadzorowanie raportowania do instytucji zewnętrznych np. GUS, NBP
  • Pełnienie funkcji partnera biznesowego dla działów operacyjnych
  • Współpraca z audytorami finansowymi oraz firmami zewnętrznymi
  • Optymalizacja procesów oraz wdrażanie inicjatyw usprawniających pracę działu
  • Udział we wdrożeniu nowego systemu ERP
  • Bezpośrednia współpraca z Dyrektorem Finansowym

Profil kandydata

  • 5-letnie doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego lub Kierownika Księgowości w międzynarodowej firmie (w tym również w zarządzaniu zespołem)
  • Doświadczenie w branży FMCG lub spółce produkcyjnej - mile widziane
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (min. B2), umożliwiająca codzienną komunikację oraz międzynarodową współpracę
  • Znajomość systemów klasy ERP - preferowanie SAP
  • Doświadczenie we wdrażaniu systemów księgowych, optymalizacjach procesów
  • Bardzo doba znajomość UoR oraz MSR, aktualnych przepisów podatkowych
  • Odpowiedzialność, proaktywność, nastawienie na poszukiwanie rozwiązań
  • Wysokie kompetencje analityczne i komunikacyjne

Oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Premia roczna
  • Hybrydowy model pracy (2 dni HO w tygodniu)
  • Prywatna opieka medyczna
  • Karta sportowa
  • Ubezpieczenie na życie
  • Szeroki pakiet szkoleń
  • Dofinansowanie do wakacji
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page