GL Accountant with French - rekrutacja online

Warszawa, małopolskie

HRK S.A.

Opis stanowiska pracy

GL Accountant with FrenchMiejsce pracy: Warszawa

Responsibilities:

  • Verifying and processing accounting documents
  • Posting General Ledger journal entries
  • Reconcile Balance Sheet accounts
  • Maintaining Fixed Assets ledger
  • Providing data and analysis for audit reasons
  • Preparing corporate reports according to IFRS
  • Supporting Intercompany process

Requirements:

  • 2-3 years of experience in SSC environment
  • BA Degree in finance/accounting
  • Experience in General Ledger Accounting
  • Working knowledge of SAP will be an asset
  • Analytical skills
  • Fluency in English and very good French or German

We offer:

  • Stable position in an international company
  • Package of internal trainings
  • No formal dress code
  • Possibility to use foreign languages and to collaborate with cross-region teams
  • Social benefits

HRK jest jedną z największych firm doradczych z obszaru zarządzania kapitałem ludzkim.... Posiadamy oddziały w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu. Nasi konsultanci tworzą interdyscyplinarny zespół profesjonalistów.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
26/10/2020
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Liczba wakatów:
3
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa