Finance Manager

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy z obszary dystrybucji odczynników (B2B), poszukuję osoby na stanowisko Finance Managera.

Informacje o kliencie

Międzynarodowa firma, w której panuje bardzo dobra atmosfera, dla której liczą się ludzie i ich kompetencje. Firma mieści się na Pradze- Południe.

Opis stanowiska

  • Rozwój i zarządzanie działem Finansowo-Księgowym
  • Zapewnienie prowadzenia prawidłowej dokumentacji księgowej i finansowej firmy zgodnie z prawem i regulacjami podatkowymi
  • Wspomaganie Zarządu w procesie podejmowania decyzji dotyczących spraw finansowych
  • Proaktywne wsparcie w identyfikacji, ocenie i zaadresowaniu potencjalnych ryzyk biznesowych i finansowych w firmie
  • Planowanie i prognozowanie finansowe (krótko i długoterminowe), sporządzanie analiz biznesowych
  • Zarządzanie płynnością, zabezpieczanie ryzyka walutowego
  • Odpowiedzialność za analizę w obszarze przychodów i kosztów, inicjowanie i wsparcie działań optymalizujących w tym obszarze
  • Usprawnianie istniejących procesów i systemów w bliskiej współpracy z działem IT
  • Prowadzenie projektów wewnętrznych mających na celu usprawnianie procesów i procedur wewnątrz działu finansowo-księgowego
  • Raportowanie wyników finansowych Zarządowi w Polsce i Niemczech oraz kierownikom handlowym
  • Współpraca i dalszy rozwój trwałych relacji z instytucjami zewnętrznymi, np. bankami, firmami ubezpieczeniowymi, firmami leasingowymi, organami podatkowymi, firmami windykacyjnymi, audytorami
  • Rozliczanie wyniku bilansowego, podatkowego w okresie sprawozdawczym
  • Sporządzanie rocznego sprawozdania finansowego Spółki oraz skonsolidowanego sprawozdania finansowego jednostkowego i Grupy
  • Nadzór nad terminowym zamknięciem miesięcy, naliczeniem wynagrodzeń i premii, rozliczeń z pracownikami firmy

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne (rachunkowość, finanse)
  • Kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem
  • Bardzo dobra znajomość prawa podatkowego i finansowego
  • Minimum 4 - 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku (mile widziane realizowanie zadań w firmie o podobnym profilu działalności)
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2 (w tym z zakresu finansów)
  • Biegła znajomość MS Office (w szczególności Excel)
  • Umiejętność współpracy z biznesem i tworzenia długotrwałych relacji
  • Umiejętność analitycznego myślenia, rozwiazywania problemów i wyciągania wniosków
  • Wysokie rozwinięte umiejętności interpersonalne, komunikacyjne i negocjacyjne
  • Proaktywne podejście w pracy i otwartość umysłu,
  • Wysoka kultura osobista i standardy etyczne, lojalność i uczciwość

Oferujemy

  • Samochód służbowy
  • Bogaty pakiet socjalny
  • Możliwość stałego podnoszenia kwalifikacji i rozwoju
  • Świetną atmosferę pracy
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page