Finance Manager / Dyrektor Finansowy

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Osoba będzie bezpośrednio współpracować z Zarządem Grupy, będzie w pełni odpowiedzialna wsparcie Głównej Księgowej oraz za finanse całej spółki. Zadaniem osoby będzie również prowadzenie negocjacji w zakresie współpracy z bankami oraz raportowanie zarządcze do właścicieli za granicą. Osoba będzie w pełni operacyjna - tzn. będzie odpowiedzialna za tworzenia analiz, opiniowanie umów, przygotowanie budżetów, nadzór nad sprawozdaniami finansowymi itp.

Idealny kandydat to osoba lubiąca wyzwania, która posiada minimum 4 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku w branży nieruchomości bądź też w audycie finansowym dotyczącym nieruchomości.

Informacje o kliencie

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy z branży deweloperskiej (mieszkania), aktualnie poszukujemy odpowiedniej osoby na stanowisko Finance Managera / Dyrektora Finansowego do siedziby w Warszawie.

Opis stanowiska

* Nadzór i pomoc w przygotowaniu rocznych Sprawozdań Finansowych jednostkowych
i skonsolidowanego zgodnie z wymogami Ustawy o rachunkowości
* Przygotowanie rocznych i kwartalnych pakietów sprawozdawczych zgodnie z MSR oraz zgodnie ze standardami grupy kapitałowej Zleceniodawcy;
* Wsparcie merytoryczne Głównego Księgowego w zakresie rachunkowości zarządczej, MSR oraz w kwestiach podatkowych np.: doradztwo przy sprawdzeniu rozliczenia podatku dochodowego etc.;
* Współpraca z audytorami oraz innymi instytucjami zewnętrznymi;
* Przygotowywanie miesięcznych raportów, dokumentów finansowych i analiz dla potrzeb zarządczych oraz terminowo dla instytucji zewnętrznych;
* Współpraca z kontrolerem finansowym Grupy Kapitałowej z zagranicy;
* Przygotowanie rocznych i długoterminowych budżetów projektów inwestycyjnych;
* Odpowiedzialność za przygotowanie budżetów i nadzór zgodności projektów z budżetami i wyjaśnianie ewentualnych odchyleń;
* Analiza finansowa potencjalnych projektów inwestycyjnych;
* Zarządzanie przepływami finansowymi w nadzór krótkim- i długim, również przygotowanie budżetów i przepływów na bieżące potrzeby banków;
* Przygotowanie wymaganych analiz i dokumentacji na potrzeby pozyskiwania nowych kredytów bankowych i wsparcie Grupy podczas negocjacji kredytowych;
* Przygotowanie miesięcznych raportów na potrzeby banków;
* Kontrola zakończenia poszczególnych etapów budowy zgodnie z harmonogramem inwestycyjnym na potrzeby uruchomienia środków z rachunków powierniczych;
* Optymalizacja wewnętrznych procedur oraz systemów organizacji Zleceniodawcy;

Profil kandydata

* Wykształcenie wyższe kierunkowe: finanse, rachunkowość, ekonomia bądź pokrewne,
* Znajomość branży deweloperskiej;
* Doświadczenie na podobnym stanowisku Dyrektora Finansowego/ Finance Managera w nieruchomościach lub audyt finansowy;
* Rozumienie biznesu nieruchomościowego, kluczowych decyzji, aktualnej sytuacji rynkowej i możliwości działania oraz finansowania bankowego;
* Bardzo dobra wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu Prawa Podatkowego i UoR,
* Doświadczenie w zarządzaniu zespołem, rozwój i dbanie o motywację zespołu,
* Bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
* Otwartość na wyzwania, chęć rozwoju, pro aktywne podejście,
* Otwartość w zakresie podróży służbowych.

Oferujemy

Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do doświadczenia, możliwość pracy w bardzo dobrej i rodzinnej atmosferze, umowę o pracę lub współpracę, pełną niezależność w działaniu i pakiet benefitów.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page