Executive Assistant

Warsaw, mazowieckie

Michael Page

Opis stanowiska pracy

We are looking for an experienced Assistant who wants to develop further in this role and is eager to provide a complex support for a regional management team in all business-related aspects.

Client Details

Our Client is an international company operating in production and distribution of building materials. The company is located in the centre of Warsaw.

Description

  • Providing support for a group of Executives (regional exposure, expats as well)
  • Managing complex calendar and email
  • Organising business trips, meetings and conferences
  • Minutes taking and follow up with teams on key actions if needed
  • Dealing with the flow of documents inside the company
  • Taking care of the internal communication and supporting internal projects
  • Processing expenses in conjunction with the expense policy
  • Preparing reports and presentations
  • Providing support in private life aspects when needed
  • Various other ad hoc tasks as required

Profile

  • Has at least 3-5 years of relevant professional experience
  • Has advanced command of English both written and verbal
  • Display tact and discretion, as dealing with confidential information is an ongoing activity
  • Have very good MS Office skills (Outlook, Word, PowerPoint and Excel)
  • Possess strong time management and organisational skills
  • Enjoy paying attention to details
  • Prove excellent communications skills
  • Be flexible, self-driven, pro-active and dynamic

Job Offer

  • Possibility to work in international teams, supporting regional Leaders
  • Competitive salary, attractive package of benefits
  • Opportunity to work within an excellent and friendly company, with high standards and values

Światowy lider doradztwa personalnego, posiadający 164 biura w 34 krajach na całym... świecie. Ponad 35 lat doświadczenia pozwoliło nam wypracować skuteczne metody pracy oraz długą listę usatysfakcjonowanych Firm oraz Kandydatów. Nasi konsultanci zawsze posiadają doświadczenie biznesowe wyniesione z obszarów dla których rekrutują, znają środowisko oraz mechanizmy rządzące rynkiem. Połączenie wyspecjalizowanych konsultantów oraz globalnej bazy danych, sprawia, że działamy sprawnie i efektywnie, zawsze odpowiadając na potrzeby naszych Klientów.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
26/02/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Administracja / Sekretariat