Dyrektor Finansowy - Warszawa, okazjonalne wyjazdy do Szczecina

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Naszym klientem jest rozwijająca się, wspierana przez fundusz private equity, firma produkcyjna dostarczająca nowoczesne i unikatowe rozwiązania dla sektora przemysłowego.

Informacje o kliencie

Opis stanowiska

  • Kształtowanie polityki finansowej efektywnie wpierającej realizację strategii spółki
  • Pozyskiwanie finansowania w celu realizacji inwestycji i innych inicjatyw strategicznych
  • Odpowiedzialność za obszary kontrolingu, księgowości, podatków, IT oraz prawny
  • Proces budżetowania, prognozowanie wyniku finansowego i analizy odchyleń
  • Ocena atrakcyjności i efektywności projektów inwestycyjnych wraz rekomendacją działań (feasibility study)
  • Miesięczne raportowanie na potrzeby Zarządu i udziałowców spółki wraz z wnioskami i rekomendacjami działań
  • Nadzór nad przygotowywaniem miesięcznych oraz rocznych sprawozdań finansowych
  • Przygotowanie analiz i raportów wspierających działalność operacyjną spółki w tym m.in. miesięczne raportowanie wyników, analiza rentowności sprzedaży wg grup produktowych, grup klientów, kalkulacje, analiza scenariuszy itd.
  • Odpowiedzialność za relacje inwestorskie
  • Odpowiedzialność za właściwe wdrożenie i integrację systemów informatycznych i narzędzi operacyjnych w spółce, a także dalszy nadzór nad właściwym funkcjonowaniem i adopcją tych narzędzi
  • Wsparcie procesowe w realizacji inwestycji prowadzonych przez spółkę (przetargi, ewentualne negocjacje, finansowanie, zgodność z budżetem)

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (obszar finansów, ekonomii, księgowości); mile widziane studia podyplomowe lub inne certyfikacje potwierdzające kwalifikacje zawodowe w obszarze finansów
  • Minimum 8-10 lat doświadczenia zawodowego w obszarze finansów i controllingu, w tym minimum 3 lata doświadczenia na stanowisku o zbliżonym zakresie odpowiedzialności i obowiązków
  • Doświadczenie w branży produkcyjnej będzie dużym atutem; mile widziane doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania czy na rynkach kapitałowych; doświadczenie we współpracy z funduszami VC/PE
  • Doskonałe zdolności komunikacyjne i organizacji pracy; przedsiębiorczość w rozwiązywaniu problemów i kreowaniu strategii
  • Dobra znajomość języka angielskiego

Oferujemy

  • Kluczowe stanowisko w prężnie rozwijającej się firmie posiadającej ciekawe i unikatowe rozwiązania problemów przemysłu
  • Wynagrodzenie adekwatne do zgromadzonego doświadczenia i system motywacyjny
  • Współpraca z doświadczonym i wykwalifikowanym management zarówno w spółce, jak i po stronie inwestora strategicznego
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page