Dyrektor Finansowy (Energia)

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Osoba na tym stanowisku będzie bezpośrednio współpracować z Zarządem spółki i będzie odpowiedzialna za stworzenie procesów finansowych i kontrolingowych w spółce, która jest częścią dużej grupy. Będzie miała dostęp do narzędzi i 'know how' już istniejących, ale zadaniem tej osoby będzie proaktywne proponowanie i optymalizacja rozwiązań.

Rola idealna dla osób z doświadczeniem 7-10 lat na podobnych stanowiskach w spółkach z branży energetycznej, traidingowej (banki, działy treasury) z postawą 'hands on' oraz 'can do'. Kandydat powinien swobodnie poruszać się w strukturze macierzowej i posiadać wysoko rozwinięte umiejętności komunikacji interpersonalnej.

Informacje o kliencie

Dla naszego Klienta, rozpoznawalnej, międzynarodowej i rozwijającej się spółki z sektora energetycznego, poszukujemy osoby na nowe stanowisko Dyrektora Finansowego do siedziby w centrum Warszawy.

Opis stanowiska

  • Kształtowanie i realizacja strategii finansowej oraz operacyjnej firmy (w ramach współpracy i wytycznych istniejącej grupy),
  • Proponowanie oraz analiza efektywności strategicznych kierunków, modeli oraz projektów rozwoju biznesu (w tym analiza biznesowa, cenowa, sprzedażowa, KPI etc.),
  • Przygotowanie planów finansowych, budżetów oraz kontrola ich realizacji,
  • Aktywne zarządzanie poziomem majątku obrotowego (wyceny), zapewnienie optymalnej struktury kosztów,
  • Odpowiedzialność za analizę płynności spółki (cash flow oraz finansowanie),
  • Rekomendacje i proaktywne pomysły związane z biznesem i optymalizacją procesów,
  • Definiowanie potrzeb i udział w procesie pozyskiwania finansowania (kredyty bankowe, rozwiązania z zakresu trade finance)
  • Odpowiedzialność za kwestie gwarancji bankowych,
  • Zarządzanie kontaktami/relacjami z organami podatkowymi, audytorami, prawnymi i innymi dostawcami,
  • Tworzenie i optymalizacja wewnętrznych procedur dotyczących obszaru finansowego,
  • Zapewnienie i rozwój narzędzi kontrolingu finansowego,
  • Odpowiedzialność za terminowe i jakościowe raportowanie na potrzeby Zarządu i Grupy,
  • Zarządzanie zespołem 3 osobowym z możliwością rozwoju w przyszłości,
  • Stworzenie modelu współpracy z działami na poziomie Grupy (Księgowość, Podatki, Treasury, Kontroling Grupowy),
  • Zapewnienie, że kierownictwo jest świadome zmian w obszarze prawnym, podatkowym i finansowym, które mają potencjalny wpływ na działalność Spółki,
  • Wsparcie Zarządu w kluczowych decyzjach biznesowych z perspektywy finansowej,
  • Inne analiz ad hoc na potrzeby Zarządu i Grupy,

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe finanse, zarzadzanie, ekonomia,
  • Minimum 7-10 lat doświadczenia na podobnym stanowisku: Dyrektor Finansowy, Finance Manager, Dyrektor / Manager Kontrolingu, Z-ca Dyrektora Finansowego),
  • Doświadczenie w sektorze energetycznym, traidingowym, lub spółki consultingowe z doświadczeniem w zakresie transakcji na rynku energetycznym,
  • Znajomość ogólnie przyjętych zasad rachunkowości i MSSF,
  • Znajomość ustawowych przepisów finansowych,
  • Znajomość międzynarodowych standardów raportowania,
  • Bardzo dobra wiedza z zakresu raportowania, analizy biznesowej,
  • Doświadczenie w zakresie zarządzania zespołem, jak również procesami i procedurami,
  • Bardzo dobra znajomość zagadnień MS Excel,
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • Postawa hands on, chęć rozwoju i budowania zespołu/firmy
  • Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacji interpersonalnej,
  • Otwartość, pro aktywność, inicjatywa w działaniu i pomysłach to elementy kluczowe na tym stanowisku.

Oferujemy

Nasz Klient oferuje pracę w oparciu o UoP, w dynamicznie rozwijającej się grupie, samodzielne stanowisko z możliwością wpływu na decyzje biznesowe, wynagrodzenie adekwatne do doświadczenia i atrakcyjny bonus.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page